Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Sunay Akın ile eski Ramazanlara yolculuk

Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinin Cumartesi günkü konuğu ünlü şair, gazeteci, yazar ve koleksiyoncu Sunay Akın’dı.

Sunay Akın ile eski Ramazanlara yolculuk
A+ A-

İstinye Tersane alanını dolduran izleyicilerin sık sık alkışlarla kestiği programda hem düşündüren, hem güldüren gerçek olayları anlatan Sunay Akın, kendisini izleyenleri de ilk kez yeni öğrendikleri olaylarla tanıştırdı.

Sunay Akın, “Mahya Işıkları” isimli tek kişilik gösterisi ile eski Ramazan geleneklerini ve tarihin bilinmeyen yanlarını gözler önüne serdi. Mahya Işıkları isimli gösterisini Sarıyer halkı için yapan Sunay Akın, anlattıklarıyla vatandaşları hem eski Ramazan geleneklerine götürdü hem de hiç duyulmayan gerçeklerle izleyicileri şaşırttı.

“Oruç Tutmak Bilgiyi En Tepeye Almak Demektir”

Oruç kelimesinin gerçek anlamına değinen Akın, “Oruç güneşin en tepede olduğu an demektir. Güneş en tepedeyken dünyada gölgeler yoktur. Gerçekler, tüm çıplaklığıyla ortadır. Bu nedenle oruç tutmak cehaleti kaldırmak, bilgiyi en tepeye aldırmak demektir” şeklinde konuştu.
 
Genç’ten Akın’a Teşekkür Çiçeği

Gecenin sonunda Tersane alanını dolaşan Akın, SAGEM'in kurmuş oluduğu stantda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi.

Standta Başkan Genç ile mandala boyama yapan Akın, resmin yanı sıra bir de şiir yazdı. Sunay Akın’a teşekkür eden ve çiçek takdim eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Akın’ın unutulmaz bir gösteri yaptığını dile getirdi. Genç, “Ramazan’ı anlamına yakışır bir biçimde yaşamaya çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca 38 mahallede Sarıyerlilerle büyük bir aile olarak oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün de bizi yalnız bırakmadığı için Sunay Akın’a da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.