Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

Tarık Akan gündüz çocuk ve bakım evi açıldı

Beşiktaş Belediyesi'nden çocuk hakları gününde anlamlı açılış.

Tarık Akan gündüz çocuk ve bakım evi açıldı
A+ A-

Beşiktaş Belediyesi, ünlü sanatçı Tarık Akan’ın adını yaşatmak amacıyla Ulus AmbarlıDere Parkı içerisinde bulunan kreşin ismini Tarık Akan Gündüz Çocuk ve Bakım evi yaparak ünlü oyuncunun ismini ölümsüzleştirdi. Açılışın ardından ‘Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Beşiktaş Belediyesi Eylül ayında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Tarık Akan’ın ismini ölümsüzleştirmek amacıyla usta oyuncunun adının verildiği kreş açılışı gerçekleştirdi.  Açılışın ardından çocuk hakları günü için düzenlenen programda Beşiktaş Belediyesi kreşi öğrencileri tarafından oluşan koro, şiirler okuyarak ve şarkılar söyleyerek bu anlamlı günü kutladı.

Açılış ve etkinliğin bir arada gerçekleştiği programa Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, CHP Kahramanmaraş Eski Milletvekili Ali Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, ’’Kısa bir süre önce aramızdan ayrılan ve aynı zamanda eğitim gönüllüsü olan Türk Sineması’nın efsanevi isimlerinden Tarık Akan’ın adını verdiğimiz 80 çocuk kapasiteli Gündüz Çocuk Bakımevi’nin açılışını bugün Ulus’ta bulunan Ambarlıdere Parkı’nda gerçekleştiriyoruz ‘’dedi. Evrensel bir bildiri ile güvence altına alınan ve ülkemiz dahil olmak üzere 193 ülke tarafından onaylanan Çocuk Hakları Günü’nü Beşiktaş’ta hizmete açtığımız bir çocuk bakımeviyle yaşıyoruz diyen Başkan Hazinedar, “Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor, çocuklarımızı çok daha huzurlu, aydınlık bir geleceğe sahip olmak umuduyla dünyanın tüm çocuklarını sevgiyle kucaklıyor Tarık Akan Gündüz Çocuk Bakım evimizin Beşiktaş'a hayırlı olmasını diliyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Hazinedar daha sonra çocuklarla birlikte açılışını gerçekleştirdiği bakımevini gezerek incelemelerde bulundu.