Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Türel Avusturya basınında

Tanıtım maratonuna Avusturya’da devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ülkenin en çok satan gazetesi Kronen Zeitung’a Antalya’yı anlattı.

Türel Avusturya basınında
A+ A-

Ulaştığı bayi satışı nedeni ile dünyanın da en çok okunan gazetelerinden biri olan Kronen Zeitung, Türel’in Avusturya ziyaretinin ilk gününde Frau Münzer’in gerçekleştirdiği röportajı aynı gün önce internet sitesinde yayınladı, sonrada sayfalarına taşıdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya tanıtım maratonu devam ediyor. Gittiği her ülkede turizmcilerin ve gazetecilerin ilgisiyle karşılaşan Türel’in temasları ve Antalya turizmi yabancı basında da geniş yer buluyor.  Antalya’ya en çok turist gönderen Avrupa ülkelerini ziyaret eden Türel’in, Almanya ve Danimarka’dan sonraki durağı Avusturya oldu. Viyana Büyükelçisi Hasan Göğüş’ün organizasyonu ile Avusturya’nın en büyük tur operatörleri ile bir araya gelen Başkan Türel, Avusturya’nın önde gelen gazetecileri ile de buluştu.

KRONEN ZEİTUNG’A KONUŞTU

Avusturya'nın en çok satan gazetesi olan Kronen Zeitung yazarı Frau Münzer’in Başkan Menderes Türel ile röportaj yaptı. Türel’in ziyaretinin birinci gününde gerçekleşen söyleşinin kısa süre içinde gazetenin internet sitesinde yayınlanması dikkat çekti. Bir dönem ulaştığı 3 milyon satış ile dünyanın da en çok okunan gazeteleri arasında yer alan gazete, röportajı sayfalarına taşıyarak okuyucuları ile paylaştı.

Özel röportajı,  “Bu yıl Türkiye tatili mini fiyatlara” başlığıyla yayımlayan Kronen Zeitung, Başkan Türel’in,  “Son dakika rezervasyonları ile Antalya’nın arayı kapatacağından eminim. Birçok tatilcinin karar vermek için beklediğini biliyoruz. Otellerimiz dünyanın en iyi otelleri arasında. Bu yıl ise yüzde 30 ‘a varan indirimler yapılıyor” ifadelerine yer verdi.

AİLELER İÇİN EN KONFORLU VE EN UCUZ TATİL MERKEZİ

Antalya’nın özellikle aileler için çok uygun ve konforlu bir tatil merkezi olduğunu anlatan Türel, röportajda, iki çocuklu bir ailenin Antalya’da 1400 Euro’ya bir haftalık tatil yapabildiğini kaydetti. Antalya birçok uluslararası etkinliğin yapıldığı bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Türel, Antalya’nın uluslararası zirvelerin yanı sıra çok büyük festival ve konserlere de ev sahipliği yaptığını söyledi. Türel, EXPO’da konser verecek olan Scorpions, Sting, Jennifer Lopez gibi dünyaca ünlü starları örnek gösterdi.

Başkan Menderes Türel, Kronen Zeitung Yazarı Frau Münzer’in "Terör tehlikesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusunu ise “Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 100 güvenli değilsinizdir. Orlando’daki son saldırıya bakınız. Ancak Antalya, barış adası olarak kabul edilir” şeklinde yanıtladı.

Antalya otellerinin konfor ve hizmet kalitesi açısından dünyanın en kaliteli otelleri arasında yer aldığını söyleyen Türel, dünya genelinde turizm sektöründe yaşanan gerilemeden Antalya’nın da etkilendiğini ifade etti. Rezervasyondaki düşüşün son dakika rezervasyonlarla aşılacağını belirten Türel, röportajda turizm sektörü için alınan önlemleri ve yapılan teşvikleri de anlattı.

TEMASLARI SES GETİRİYOR

Türel’in temasları gittiği her ülkede ses getiriyor. Ülkelerin önde gelen gazeteleri Türel ile yaptıkları görüşmelerin ardından sayfalarını Türkiye ve Antalya’ya ayırıyor ve okuyucularına tavsiyelerde bulunuyor. Başkan Türel’in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Almanya ziyaretini de ülkenin önde gelen gazeteleri sayfalarına taşımıştı. Türel’in ziyaret ettiği Almanya’nın en çok okunan dünyaca ünlü gazetesi Bild, çocuklu Alman ailelere tatil için Türkiye ve Antalya’yı önermişti. Almanya'nın yüksek tirajlı ve saygın  gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un Ortadoğu Editörü Rainer Hermann, Başkan Türel ile yaptığı röportajı “Antalya’da yeni bir Hollywood yaratılıyor” başlığı ile yayımlamıştı. Turizm sektörünün en yüksek tirajlı dergisi FVW'nin yayın yönetmeni Klaus Hildebrandt ise Türel’in temaslarına yer verdiği makalesinde Antalya’nın uygun fiyata kaliteli tatilin adresi olduğunu ifade etmişti.