İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !
AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr

Türel'in tanıtım maratonunun yankıları sürüyor

Antalya’yı anlatmak için tanıtım maratonuna çıkan Başkan Türel’in Avrupa temasları, farklı ülkelerin gazetelerinde yer bulmaya devam ediyor.

Türel'in tanıtım maratonunun yankıları sürüyor
A+ A-

Son olarak, Norveç’in en yüksek tirajlı günlük gazetesi Aftenposten, Başkan Türel’in Antalya ve turizmle ilgili görüşlerine yer verdi.

Geçtiğimiz hafta Norveç’te görüşmelerde bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in temaslarını, ülkenin en büyük günlük gazetesi olan Aftenposten sayfalarına taşıdı. Türkiye turizmi üzerinde değerlendirmelerde bulunulan haberde Türel’in Antalya ile ilgili görüşleri geniş yer buldu. Norveçlileri Antalya’ya davet eden Başkan Menderes Türel, “Antalya çok güvenli bir şehir. Üstelik seyahatinizi şimdi çok daha makul fiyata almanız mümkün” dedi.

TURİSTLERİ KORUYORUZ

“Antalya güvenli mi?” sorusunu yanıtlayan Başkan Türel, “Şehre girmenin yalnızca 3 yolu vardır ve bunlar güvence altına alınmıştır. Otellerde yüksek güvenlik önlemleri mevcut ve ayrıca şehirden ayrı konumlanmış durumdalar. Turistlerimizi koruyoruz, ayrıca şehrimizde sürekli büyük etkinlikler, konserler ve festivaller düzenliyoruz ve bugün kadar herhangi bir şey yaşanmadı” dedi.

YAZ AYLARINDA UCUZ TATİL

Aftenposten Gazetesi’nden Camilla  Flaatten’in yaptığı haberde Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya turizm bölgesinin güvenli bir liman olduğunda ısrar ettiği ve Norveçliler’in tatil için Antalya’yı tercih edeceğine inandığı belirtildi. Aynı haberde Başkan Türel’in turizm sektöründe dünya genelinde yaşanan daralmadan Antalya’nın da etkilendiğini anlattığı vurgulandı. Gazete, Türel’in bu daralmanın otel fiyatlarında düşüşlere neden olduğunu, Antalya’yı tercih edecek turistlerin bu sene çok kaliteli hizmeti daha uygun fiyata alacaklarını söylediğini aktardı.

HAVALİMANINI GÜVENLİK STANDARDI YÜKSEK

Gazete Antalya ICF Airport Direktörü Yaşar Döngel’in “Antalya Uluslararası Havalimanı’nın güvenlik standardı çok yüksek. Hatta Avrupa havaalanlarından da yüksek standartlarımız var.  Hem yolcular hem bagajlar uçağa gitmeden önce tamamen taranıyor” sözlerine de yer verdi. 

Gazetenin internet sitesinde de yayınlanan haberde Antalya'nın Konyaaltı sahili başta olmak üzere farklı bölgelerinin fotoğrafları kullanıldı.