Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Yat Limanı’ndaki işgaller ve izinsiz ilaveler kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi turizm sezonunun gelmesiyle kent merkezinde görsel kirlilik oluşturan izinsiz tezgahlar ile iş yerlerine izinsiz yapılan ilaveleri kaldırıyor.

Yat Limanı’ndaki işgaller ve izinsiz ilaveler kaldırıldı
A+ A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi turizm sezonunun gelmesiyle kent merkezinde görsel kirlilik oluşturan izinsiz tezgahlar ile iş yerlerine izinsiz yapılan ilaveleri kaldırıyor. Büyükşehir Belediyesi son olarak Antalya’nın simgelerinden bir olan Yat Limanı’ndaki tarihi dokuya zarar veren işgalleri kaldırdı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri yeni sezon ile birlikte turistik bölgelerdeki denetimlerini sıklaştırdı. Görsel kirliliğe neden olan, tarihi dokuya zarar veren, vatandaşları ve turistleri mağdur eden işgallere son veren zabıta ekipleri iş yerlerine izin almadan yapılan ilaveleri de tek tek kaldırıyor.

Büyükşehir Zabıtası son olarak Antalya’nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Kaleiçi Yat Limanı’nda görsel kirliliğe neden olan işyerlerine operasyon düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ve Emniyet güçleri ile ortak yapılan operasyonda tarihi surlara zarar veren işgaller sonlandırıldı. Bazı işletmelerin açık hava bölümlerine yapılan tezgah ve izinsiz çıkmalarda kaldırıldı.

DENETİMLER SÜRECEK

Operasyonun 15 işyerine gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, “Yat Limanı’nda hizmet veren işyerlerine gönderilen yazı ile 15 gün içerisinde izinsiz işgal edilen bölümlerin kaldırılmasını talep ettik. Ancak sürenin dolmasına rağmen işgaller kaldırılmadı. Bu nedenle işgal edilen bölümlerdeki çirkin görüntüye neden olan, dışarı taşan tezgah ve izinsiz çıkmalar kaldırıldı. Denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz’ açıklamasını yaptı.