Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Trifunovic:

Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Trifunovic:

"Banvit Basketbol karşısında kazanmamız durumunda ligde biraz daha rahatlayacağız. Önümüzdeki maçlara, yaşadığımız stresi azaltarak hazırlanma şansı bulacağız"

GİRESUN (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde, 16 Nisan Cumartesi günü sahasında Banvit Basketbol ile karşılaşacak Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un başantrenörü Aleksandar Trifunovic, saha ve seyirci avantajını kullanarak zorlu karşılaşmadan galip ayrılmak istediklerini söyledi.

Trifunovic, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Banvit Basketbol karşılaşmasına çok iyi hazırlandıklarını belirtti.

Hedeflerinin karşılaşmadan galip ayrılarak ligde kalma umutlarını gelecek haftalara taşımak olduğunu ifade eden Trifunovic, "Bu hafta sonu Banvit Basketbol ile sahamızda çok önemli bir maç oynayacağız. Önemli ama bizim için yaşam ya da ölüm maçı değil. Her maç olduğu gibi rakibimizle mutlak kazanmamız gereken bir karşılaşma oynayacağız." dedi.

Trifunovic, rakiplerinin çok güçlü ve iyi bir takım olduğuna işaret ederek, "Karşılaşmaya iyi hazırlanıyoruz. Kazanmamız durumunda ligde biraz daha rahatlayacağız. Önümüzdeki maçlara yaşadığımız stresi azaltarak hazırlanma şansı bulacağız." ifadesini kullandı.

Giresun halkından Banvit Basketbol karşılaşmasında takımlarına destek vermelerini isteyen Trifunovic, şöyle konuştu:

"Rakip iyi bir kadroya sahip ancak bu durum bizim onları yenemeyeceğimiz anlamına gelmez. Saha ve seyirci avantajı bizde. İçeride oynadığımız maçlarda takımın her zaman enerjisi daha pozitif oluyor. Bunda en büyük etken ise taraftarımız. Taraftarımıza seslenmek istiyorum. Banvit Basketbol maçında çok ciddi destek bekliyoruz. Bize maçın önemli anlarında sağlayacakları destekle takımımızın enerjisini yukarılara çekebilirler. Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un Spor Toto Basketbol Ligi'nde ömrünü bir yıl daha uzatmaya çalışıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız."

Etiketler lig Banvit Basketbol