YSK Başkanı'ndan ikinci turun ilk açıklaması

YSK Başkanı'ndan ikinci turun ilk açıklaması
Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur oylaması için oy verme işlemi sürüyor. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarının saat kaçta belli olacağına yönelik bir açıklama yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener de oyunu kullandı. Yener, oy verme işleminin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Seçime katılımın yoğun olduğunu söyleyen Yener, "Sonuçların Türk milletine ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum. Şu ana kadar seçimlerimiz sıkıntısız devam etmektedir" diye konuştu.

Seçim sonucu saat kaçta belli olur?

Yener, seçim sonuçlarının saat kaçta belli olacağına yönelik bir soruyu da yanıtladı. "14 Mayıs'taki seçimlerde cumhurbaşkanı adaylarımız ve 24 siyasi partimizin katıldığı bir seçimdi. Bu seçimde sadece cumhurbaşkanlığı adayları yarıştığı için bizler de sonuçların daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz" diyen Yener, saat 17.00'de Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılacağını ve duruma göre seçim yasağının daha erken bir saatte kaldırılabileceğini ifade etti.

 Yener'in açıklamaları şu şekilde;

"28 Mayıs pazar günü cumhurbaşkanlığı oylamasını 2. turunu gerçekleştirmekteyiz. Vatandaşlarımız ilk turda olduğu gibi ikinci turda da, hem yurt içinde hem yurt dışında seçimlere yoğun bir ilgi göstermektedir. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Şu ana kadar da seçimlerimiz sıkıntısız, problemsiz devam etmektedir.

'DAHA ERKEN SONUÇLANACAK'

14 Mayıs’taki seçimlerde bilindiği gibi cumhurbaşkanı adaylarımız ve 24 siyasi partimizin katıldığı bir seçimdi. Bu seçimdeyse sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için bizler de sonuçların daha erken sürede sonuçlanacağını düşünmekteyiz.

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

Saat 17.00’den sonra Kurul’un değerlendirmesi sonucu vereceği kararla yayın yasağının hangi saatte kalkacağını Kurul değerlendirecek, yasağı daha erken kaldırırsak, daha erken bir saatte televizyon kanallarının, haber ajanslarının haber geçmesine izin verilirse sizinle de paylaşılacaktır."