Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
Meral Akşener'den HDP hamlesi !
İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı

Yüksekova'da 34 günün ardından ilk Cuma Namazı kılındı !

Hakkari Yüksekova'da güvenliği sağlayan asker ve polisler, 34 günün ardından birlikte saf tutarak cuma namazı kıldı.

Yüksekova'da 34 günün ardından ilk Cuma Namazı kılındı !
A+ A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik  operasyonlar sonucu Yeşildere Mahallesi'nin güvenliğini sağlayan asker ve  polisler, 34 gün aradan sonra birlikte saf tutarak cuma namazı kıldı. 
 
Yüksekova'da, 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan  "ŞehitJandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" devam ediyor.
 
Güvenlik güçleri, ilçenin Orman, Mezarlık, Eski Kışla, Yeni,  Yeşildere, Cumhuriyet, Dize, Esentepe ve Güngör mahallelerinde el yapımı  patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi, çukurların kapatılması ve barikatların  kaldırılması çalışmalarını sürdürüyor.
 
 Operasyonlar kapsamında ilçe merkezindeki Yeşildere Mahallesi'ni  teröristlerden temizleyen güvenlik güçleri, ilçe merkezinde 34 gün sonra ilk kez  cuma namazı kıldı.
 
Mahalledeki İhsaniye Camisi'nde birlikte saf tutarak namaz kılan asker  ve polisler, şehit olan meslektaşları için dua etti.
 
Köy korucularının da katıldığı cuma namazı sonrasında, operasyonlar  sırasında şehit olan güvenlik güçleri için okunan Kur'an-ı Kerimlerin hatim duası  yapıldı ve lokma dağıtıldı.