Züğürt Ağa filmi gerçek oldu

Sinop’un Gerze ilçesinde camide abdest alan bir vatandaşın bin 500 lira parası Şener Şen'in unutulmaz filmi Züğürt Ağa'daki gibi abdest alırken çalındı.

Züğürt Ağa filmi gerçek oldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Olay, dün saat 12,30 sıralarında ilçe merkezinde bulunan Merkez Cami’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Cuma namazı için camiye gelen eski Şeyhli Köyü Muhtarı Mehmet Şahin, ceketini çeşme başına asıp abdest almaya başladı. Mehmet Şahin, abdest aldıktan sonra astığı ceketini giydi. Ceketinin cebini kontrol eden Şahin, poşet içinde bin 500 lira bulunan paranın yerinde olmadığını fark etti.

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre, parasının poşet içinden alınarak sadece cebinde poşetin bırakıldığını belirten eski muhtar, böyle bir şeyin kabul edilemez olduğunu belirtti. Şahin, konuyla ilgili polise giderek şikâyette bulundu.

Polis olayla ilgili çevredeki kameraları incelemeye başladı. 

Öte yandan, muhtarın başına gelen bu olay, ünlü sanatçı Şener Şen’in başrolünde oynadığı"Züğürt ağa" filmindeki meşhur bir sahneyi hatırlattı. Filmde, namaz kılmak için camiye giden Şener Şen’in abdest alırken ceketi değiştirilerek parası çalınıyordu...

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News