Çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın!

Tüm Kırtasiyeciler Derneği, okul alışverişine çıkan velileri sahte ve sağlıksız ürünler konusunda uyardı.

A+ A-

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala uzmanlar, velileri sahte ve sağlıksız kırtasiye ürünleri konusunda uyardı: “Kırtasiyeyi Kırtasiyeci’den alın, çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın..!”

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil yaptığı uyarıda; sahte, taklit, akredite laboratuarlarda kontrolleri yapılmadan piyasaya sürülen, merdiven altı olarak nitelendirilen ve CE belgesi olmayan ürünlerin öğrencilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiğini vurguladı.

Güvensiz ürünler %11.2’ye geriledi!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve sektörün katkılarıyla yapılan çalışmalar sonucunda piyasaya sunulan kırtasiye ürünlerindeki güvensizlik oranının 2011’de %53 iken 2014 itibarıyla %11.2’ye gerilediğini de hatırlatan TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Şendil, milyonlarca öğrenciyi ciddi biçimde tehdit eden sağlıksız kırtasiye ürünleri konusunda velilerin bilinçli olmasının önemini de ifade etti.

Kırtasiye alışverişi yaparken dikkat!

TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil, kırtasiye alışverişi yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıraladı:

-Sahte, taklit, üreticisi ya da ithalatçısı belli olmayan ürün almayın.

-CE belgeli, ambalajı ve etiketi bulunan ürünleri satın alın.

-Ürünlerin içeriklerini mutlaka okuyun.

-Kırtasiye alışverişlerinizi kırtasiyecilerden yapın.

Leyditurk.com