Kadınlar bu yaşta annelerine benziyor

Uzmanlara göre kadınlarda değişimin yaşandığı en önmeli yaş 30'lar...

Kadınlar bu yaşta annelerine benziyor
A+ A-

Kadınlar için dönüm noktasının 30'lu yaşlar olduğu belirtildi. Yapılan araştırmada kadınların yarıdan fazlası 30'lu yaşlarda annelerine isyanı bırakıp onlara benzemeye başladığı kaydedildi. Uzmanlara göre bu değişimin yaşandığı en popüler ya 31 olatak görünüyor.

Ankete katılanların yüzde 51'i kendi yaşamalrına en ilham verici kişi olarak annesi olduğunu söyledi. Kız kardeş anneyi izlişyor. Katılımcıların yüzde 18'i kendine ilham veren kişi olarak kız kardeşini tanımladı. Onu ise yüzde 10 ile büyükanne izlerken, en iyi arkadaştan ilham alanların oranı yüzde 8.

Ankete katılanların üçte birinden fazlası doğum yapmanın anneden ilham almaya başlangıç noktası olduğunu söyledi. Bunların oranı yüzde 36. Diğer göstergeler ise; aynı televizyon dizisi ya da şovu izlemek (yüzde 24), aynı hobiye sahip olmak (yüzde 16), aynı söylemi kullanmak (yüzde 15), aynı tip çekici olmak (yüzde 9).

Araştırmaya göre çoğu kadın 30-35 yaş arası annesine benzemeye başlıyor. Burada oran yüzde 52. Bu grubun içinde 31 yaş en popüler yaş olarak ortaya çıkıyor. Oran ise yüzde 27.

Sadece kadınların yüzde 5'i 20'li yaşlarda annesine benzemeye başladığını söylerken, yüzde 26'sı 35-40 yaş aarsı bu benzemenin başladığını kaydetti. Yüzde 10 ise 40-50 yaş arasını belirtti.

Dotty Bingo.com tarafından finanse edilen ankete 1000 kadın katıldı.