Keşkesiz bir doğum için...

Keşkesiz Doğum Semineri, yoğun istek üzerine 2. kez yapılacak.

Keşkesiz bir doğum için...
A+ A-

İstanbul Doğum Akademisi’nin Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği “Keşkesiz Doğuma Hazırlık Semineri” yoğun istek üzerine yine ücretsiz olarak 22 Mart Cumartesi günü 2. kez tekrarlanıyor.

Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin Tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir’in “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri hakkındaki birçok bilgiyi paylaşacağı seminere aileler ücretsiz katılabilecek.

Doğum sürecinde ebeveynlerin yanında olan anne-bebek ve baba dostu bir doğuma hazırlık merkezi olarak hizmet veren İstanbul Doğum Akademisi, 22 Mart Cumartesi  günü, Levent Kültür Merkezi’nde 11.00-13.00 ve 19.00-21.00 saatlerinde iki seminer şeklinde gerçekleşecek.  Özellikle çalışan annelerin katılımı için Cumartesi gününe alınan seminerlerde Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin Tek Hamile Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir, “Keşkesiz Doğum” felsefesi, rahatlama, hypnobirthing, lamazze, gevşeme gibi çeşitli doğum teknikleri hakkında birçok bilgiyi anne-baba adaylarıyla paylaşacak.

Doğuma fiziksel hazırlık, bedensel destek

Anne adaylarının kendi bedenlerinin farkında, doğum türüne kendilerinin karar vereceği, doktorun gebeyi değil, gebenin doktorunu yönlendireceği, geçmiş korkularından tamamen kurtulabileceği, hayatının en güzel olayına eşiyle beraber hazırlanabileceği yani asla keşke demeyeceği doğumları yaygınlaştırmak amacıyla kurulan İstanbul Doğum Akademisi Levent Kültür Merkezi’nde anne-baba adaylarına “Keşkesiz Doğum” felsefesini anlatacak. Ücretsiz düzenlenecek seminerde, İstanbul Doğum Akademisi kurucuları Kadın Doğum Uzmanı ve Keşkesiz Doğum Eğitmeni Op. Dr. Hakan Çoker ve Türkiye’nin Tek Hamile ve Doğum Psikoloğu Uzm. Psk. Neşe Karabekir anne adayları başta olmak üzere tüm aileye yeni fertlerini nasıl coşkuyla karşılayacakları konusunda ipuçları verecek.