Evinizi rustik tarzda döşeyin

Rustik tarz, artık dekorasyon trendlerinden biri haline geldi

A+ A-

Rustik, yani bir anlamıyla doğallık, teknolojinin hayatımıza hâkim oluşu, metropollerin stresi ve sıkıntısı derken yeniden dirilen bir akım olarak artık dekorasyon trendlerinden biri haline geldi. Doğal hayatı özleyen insanoğlu için, işlenmemiş, doğal görünümlü olan ya da işlenmemiş süsü verilen mobilyalar, perdeler, halılar, yatak örtüleri, duvar süsleri, kısaca aklınıza gelebilecek her ev eşyası, evlerinizi donatabiliyor ve sanki sepya tonlu filmlerde izlediğiniz Avrupa köylerinden birinde mütevazı bir hayat sürüyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

Baharın etkisini adeta körükleyen rustik tarzının en güzel örneklerini mobilyalarınızda perde ve döşemelerinizde yaşayabilirsiniz. 

Rustik Perdelerle Evinize Doğallık Katın!

Kumaş perde, ahşap veya metal halkalarla boru üzerinde hareket ettirilir. Kumaş perdeler isteğe göre farklı pilelerle dikilebilir. Taşıyıcı borular yardımıyla kullanılan bu aparatlar duvar veya tavana özel ayaklarıyla monte edilir. Temayla uyumlu olması bakımından country desenlerle, patchworklerle destekleyeceğiniz perdeleriniz sizi şehrin içinde adeta bir kasaba havasına sürükleyecektir. Bu ufak uygulamalarla ve birçok yapı markette bulabileceğiniz ürünlerle, dekorasyonunuzu; biraz yaratıcılık katarak tamamen size ait bir tarz haline getirebilirsiniz.

Mutfaklar da Rustik!

Country\'le birleşip, güllü dallı kumaşlarla kendini daha da gösteren rustik tarzı mutfaklarda da değerlendirmek mümkün. Ancak rustik tarz mutfak dekorasyonlarında ağırlıklı olarak ahşap rengin yer alacağını göz önünde bulundurmalısınız. Diğer renkler ise mutfak dolapları için tercih edeceğiniz açık renkli tonlar olabilir. 

Beyaz, zeytin yeşili, gri ve krem rengi ahşap ile uyumlu olarak kullanılacak dolap renklerinin arasındadır. Mutfak masanız ve sandalyeleriniz için ise uçuk pembe, uçuk yeşil tonlarda ve pastelle bezenmiş renkli kumaşlar yine nostaljik bir hava verecek ve döşemelerinizle uyumlu olacaktır. Basitlik ve sadeliğin yanı sıra işlevsel ve modern görünümü ile modern rustik mutfak modelleri kullanıcı dostu olarak tanımlanabilirler. Bu tarz mutfak dekorasyonlarında ihtiyacınız olan her türlü konforu bulabilirsiniz. Kullanım kolaylığını da getiren tarz sağlam ve dayanıklı bir görünüme de sahiptir.

MY Life