Yeni evlenecek çiftlere dekorasyon önerileri

2015 dekorasyon trendlerine uygun tavsiyeler...

Yeni evlenecek çiftlere dekorasyon önerileri
A+ A-

Türkiye’de düğün sezonu Mart ayında başlar, Kasım ayına kadar devam eder. Evlenecek her çift için nişanlılık döneminin sonlarında zamanlarının önemli bir bölümünü mobilya seçimiyle ev dekorasyonu alır. Yeni evlenek çiftler fırsat buldukça internetten araştırmalar yapar, firmaları dolaşırlar. Çünkü ana hedef hayatlarını geçirecekleri ilk mekânın, evlerinin çok güzel, modern, farklı ve özel olmasıdır.

Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ünlü mobilya tasarımcısı Murat Erat mobilyada ve dekorasyonda yeni evlenecek çiftler için 2015 trendlerini anlatıyor.

Renkler

Bu sene tamamen organik renkler moda. Ahşap tonları, yeşiller, beyaz ferahlığı, su saydamlığı, gökyüzü mavisi, bulut grisi.

Nerede doğal malzemeler, doğal tablolar, halı, perde ve örtüler varsa evinize iliştirebilirsiniz. Bir de bunlara eşlik eden altın ve gümüş renkli tasarımlar var ki işte tam da 2015 moda renkleri.

Mobilyalar

Tamamen ahşap, toprak, beyaz detayların hakim olduğu mobilyalarda ahşabı her detayda görmek mümkün. Yastık kısmı minik ve geri kalan her detayı ahşap olan sandalye ve koltuklar ise en çok ilgi görenler arasında.

Ev Tekstili

Desenli kumaşlar ve onları birbiriyle kombinlemek bu yıl da oldukça moda. Rengârenk desenleri döşemelik kumaşlarınızda, halı ve perdelerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.  Kuşlar, aslanlar, kaplanlar, geyikler, zebralar... En önemlisi de favorim baykuşlar yine bizlerle bu yıl. Ev dekorasyonunuzda hayvan figürlerine sıkça yer verebilirsiniz. Çocuk odası duvar kağıtları, örtüler, yastıklar, dekoratif objeler.. bir çok hayvan figürlü ürünü evinizin baş köşesine koyabilirsiniz. 

Aksesuarlar

Hayvan figürleri yastıklardan tablolara her yanda hakim olacak bu sene. Mumlar ise ikinci özel detay. Ancak mumlar ile oluşturulacak tasarımların son derece organik ve tıpkı bir dağ evi havasında düzenlenmesi gerekiyor.