Bir yıllık evli kadından itiraflar

Bu haberdeki tüm başlıklar bir gün sizin de başınıza gelebilir.

Bir yıllık evli kadından itiraflar
A+ A-

Çamaşır deterjanı sorunsalı
İlk üç ay çamaşır yumuşatıcısını, sıvı çamaşır deterjanı zannederek çamaşırları yıkadım. Sonuç: koskocaman bir hüsran... Temizlenmeyen çamaşırlar ve bolca küfür...

Yatakta biri mi var?
Evlendikten beş ay sonra biriyle birlikte uyumaya ancak alışabildim. Bir gün bunu eşime söylediğimde ise "İlk aylar neden yatağın en ucunda yattığını şimdi anladım" dedi.

Parça başı ütü
Bizim evde ütü ücretli kardeşim... Hiç kimse kusura bakmasın! Ütü yapmak için eşimden parça başına belirli bir miktarda para alıyorum. Ütüden nefret ettiğim için bu işi eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum ne yapayım yani...

Aspiratörün dayanılmaz gürültüsü
Bir akşam bize gelen arkadaşımla birlikte mutfakta yemek yaparken, yemek kokusu gitsin diye aspiratörü çalıştırdım. Arkadaşım, aspiratörün sesinden rahatsız olduğu için derecesini düşürdü. Bense onun sayesinde, aylardan beri kullandığım aspiratörün derecesinin, nereden düşürüldüğünü öğrendim!

Ve sigortalar atar
Evime çok önemli bir misafir gelecekti. O sabah erkenden kalktım, mutfağa girdim. En son olarak böreği yapıp fırına attıktan sonra temizliğe başladım. Aradan bir saat geçmesine rağmen hala böreğin pişmediğini fark ettim. Misafirler geldi, gitti ama ortada börek falan yok, rezil oldum tabii... Fırın tam da bozulacak günü bulmuştu! Peki, gerçekte börek neden pişmemiş biliyor musunuz? Fırını, bulaşık makinesini, çamaşır makinesini ve elektrik süpürgesini aynı anda çalıştırdığım için sigortalar atmış!

Çıraklıktan ustalığa
28 yıl boyunca yemek yapmayan ben, meğer bütün yemekleri yapmayı biliyormuşum! Senelerce yemek yaparken anneme yardım ettim, aman sakın yanlış anlamayın yardım dediğim; dolaptan domatesleri ya da salçayı çıkarmak falandı. Buna rağmen evlendikten sonra vahiy inmiş gibi bütün yemekleri takır takır yapmaya başladım. Beni asıl şaşırtansa annemin yemek yaparken söylediği püf noktalarının birer birer beynime kazınmış olmasıydı. Oysa annem yemek yapmakla ilgili bilgileri söylediği sırada, benim aklım beş karış havadaydı... Buna rağmen mutfakta tek başıma yemek yaparken annemin bütün söyledikleri teker teker beynimden geçiyordu.

Salçalı yoğurt çorbası mı?!?
Günlerden birinde yoğurt çorbası yapmaya karar verdim. Çorbanın içine ne bulduysam attım, salça da dahil! Çorbayı içerken, içimden çorbanın ne kadar güzel olduğunu düşünüyordum ki, eşim "Canım, çorba güzel olmuş ama bir misafir geldiğinde bu çorbadan yapma bence" diyerek beni çökertti.

Misafirden misafire...
Bir gün eşime, "Ertesi gün misafir gelecek" dediğimde "Ne güzel... Uzun zamandır ev temizlenmiyordu. Bu da bahanesi olur!" dedi. Tabii ben yine şok!

İşte asıl sevgi
Eşim, öyle abartılacak şekilde romantik biri değildir. Yani hiçbir özel günümüzü unutmaz falan ama klasikleşmiş aşk sözcüklerinden nefret eder. Bunun yerine sevgisini, davranışlarıyla belli etmeyi sever. Sevgiliyken bu konuyla ilgili sık sık tartışırdık ama evlendikten sonra bu konuyu bir mesele haline getirmeyi bıraktım. Neden biliyor musunuz? Çünkü eşim, geceleri uyurken, farkında olmadan elimi tutuyor. Bu da bana yetiyor.

Ve bir uyarı da misafirlere
Evime gelen misafirlere duyuru! Lütfen hiçbir odadaki dolabımı açmayın! Üzerinize bir şeyler düşerse, olacaklardan ben sorumlu değilim! Şimdilik aktaracaklarım bu kadar...

Haberdesin