Bir ömür makyaj yapmakla geçiyor !

Yapılan araştırmaya göre kadınlar ömürlerinin yarısını makyajlı geçiriyor.

Bir ömür makyaj yapmakla geçiyor !
A+ A-

İngiltere \'de kozmetik ve sağlık ürünleri şirketi Beurer\'in yaptırttığı araştırma kadınların makyaj alışkanlıkları ve güzellik rutinleri üzerine çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. 

Buna göre kadınlar ömürlerinin yarısını makyajlı geçiriyor, her beş kadından biri makyajsızken kapıyı bile açmıyor. 2000 kadının katıldığı ankete göre kadınlar normal bir günün 13 saatini makyajlı 11 saat makyajsız geçiriyor. Anketin vardığı sonuçlardan biri de kadınların genelde sabah saatlerinde ortalama 11 dakikada gerçekleştirdikleri makyajla günlerini geçirmeleri.

Ankete katılan kadınların dörtte biri makyajlarını saat 23.30\'a kadar temizlemiyorlar. Araştırmaya göre kadınların beşte biri makyajlı olmadıkları zamanlarda kapıyı bile açmazken makyajlı kendini daha iyi hissedenlerin oranı yüzde 10. Kadınların yüzde 38\'i ise makyajını tam anlamıyla temizleyip yatağa girmek noktasında oldukça isteksiz. Beurer\'in satış ve pazarlama direktörü Robert Slade, araştırmanın kadınların hayatlarında makyajın ne kadar hayati bir yerde olduğunu gösterdiğini söyledi.