Bu güzellik ürünlerini yanlış kullanıyoruz

Her gün güzelleşmek için kullandığımız bu ürünleri ne kadar doğru kullanıyorsunuz?

Bu güzellik ürünlerini yanlış kullanıyoruz
A+ A-

Her gün kullandığımız ürünleri doğru kullandığınıza emin misiniz? Gözden kaçırmış olduğunuz birkaç konu olduğuna eminiz. İşte size her gün kullandığınız ürünleri doğru kullanma yöntemi.

Saç kurutma makinesi
Saç kurutma makinesini doğrudan saç derinize ya da fırçanın üzerine tutmak saçınızı daha hızlı kurutmaz. Saçınıza zarar verir ve elektriklenmesine neden olur. Saçınızın en azından 3 parmak uzağında tutun ve aşırı ısınmayı önlemek için makineyi hareket ettirin.

Oje
Neredeyse bütün ürünlerde kullanmadan önce çalkalamak gerektiği yazsa da oje için bu durum geçerli değildir. Şişeyi sallamak yerine şişeyi avucunuz içinde yuvarlayın.

Maskara
Maskaranın çubuğunu, şişesine batırıp çıkararak içeri oksijen ve dolayısıyla bakteri girmesini sağlarsınız. Gözünüzün enfeksiyon kapmasını önlemek için çubuğu çıkarmadan önce çevirerek açın ve birikim olmasını önlemek için de fazlalığı alın.

Saç maşası
Birinci kural, eğer saçınızdan duman çıkıyorsa muhtemelen maşa çok sıcaktır. Sıcaklığı minimum 350 dereceye ayarlayın ve en iyi sonuç için bölümler halinde kullanın.

Fırça
Duş sırasında saçlarınız ıslakken mi fırça kullanıyorsunuz? Fırçayı saç düğümlerinizi açmak için sertçe kullanırsanız, saçınıza zarar verirsiniz. Önce parmaklarınızı tarak gibi kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz. Daha sonar fırça ile uçlardan başlayarak tarayabilirsiniz.

Yüz serumu
Eğer yüz serumlarını en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, serumu güneş ışığına maruz bırakmayın. Bu nedenle serum uygulamak için en uygun vakit gecedir.

Şampuan
Kullanım talimatı basit: yıka, durula, gerekirse tekrarla. Ancak şampuanı belki de doğru kullanmıyorsunuzdur. Yıkamaya başlamadan önce, saçlarınızın tamamen ıslandığına emin olun. Daha sonra ürünü saç diplerinize uygulayın ve ovalayın. Daha sonra iyice durulayın.

HT Hayat