Estetik için sakın acele etmeyin !

Hamilelik sonrası kadınların en fazla şikayet ettikleri konulardan biri de fiziksel görünümlerindeki değişim...

A+ A-

Çok fazla dikkat edilmeden geçirilen doğum sonrasında alınan kiloların verilmemesi, Anneleri psikolojik olarak yıpratabilir. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüseyin Güner, estetik kaygıyla başvuran Annelerin daha çok karın germe, meme dikleştirme ve toparlama uygulamalarını tercih ettiklerinin altını çizdi. Güner. Bu tarz operasyonlarda sıkça tercih edilen yöntemin Lazer lipoliz uygulaması olduğunu belirtiyor.

Doğumla beraber beden değişir ve doğumdan sonra bedenin eski haline kavuşması için en azından hamilelik süresi kadar bir sürenin geçmesi beklenir, böylece vücut yavaş yavaş kendine gelir. Ancak bu gerekli süreyi bekledikten sonra estetik işlemler düşünülmeye başlanabilir. Superplast Estetik Merkezi’nden Op.Dr. Hüseyin Güner, kimi annelerin doğum sonrası depresyonu olarak bilinen olumsuz ama geçici bir psikolojik döneme girebileceğine dikkat çekerek, bu dönemin cerrahi müdahalelere karar vermek için doğru bir zaman olmadığını  söyledi.  Kısacası, anne ancak yaşamındaki yeni duruma alıştığında ve bedeni doğal toparlanma sürecini tamamladığında doğru ve sağlıklı bir karar verebilir.

Karın germede eskisi gibi cerrahi yönteme başvurma zorunluluğu yok. Gelişmiş teknolojiler sayesinde ağır derecede sarkmalar söz konusu olmadığında klasik karın germe ameliyatı yerine lazer destekli endoskopik mini karın germe yöntemi olan 3DEEP RF tercih edilmektedir. Eğer hastada aynı zamanda  hafif orta düzeyde bir yağ fazlalığı varsa Ultrashape ile odaklı ultrason tedavisini eklemek  karın bölgesindeki yağ hücrelerinden kalıcı olarak  kurtulmayı sağlamaktadır. 

Meme dikleştirme/toparlama, doğum sonrası ve özellikle de emzirme dönemi sonrasında memelerin şekil ve sıkılıklarını kaybederek sarkmaya başlamasıyla bu deformasyonu gidermek amacıyla tercih edilen ve sonuçlarıyla yüz güldüren bir işlemdir.

Lazer Lipoliz uygulaması ile tek seansta karın, bel, basen, kol, gıdı ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulma ve gerginliğin sağlanması amaçlı uygulanır.

Ameliyatsız karın germe işlemi sonrasında kişi hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Ultrashape uygulaması 3-4 seans, 3DEEP RF uygulaması ise 5-6 seanstır. Art arda uygulandığında toplam uygulama süresi her bir seansta yaklaşık 45-60 dakikadır. İşlemler anestezi gerektirmez, ağrı oluşturmaz. İşlem sonrası kişi hemen sosyal hayatına geri döner. Son seanstan 6 hafta sonra kesin sonuç ortaya çıkar.

Meme dikleştirme ameliyatının süresi genellikle 1,5 – 3 saat arasında değişir. Meme dikleştirme operasyonunun sonuçları uzun sürelidir. Operasyondan sonra kalan dikiş izleri bir süre kalır, fakat zaman içerisinde (hastaların %95’inde bir yıl içinde) neredeyse tamamen kaybolur.. 

Op.Dr. Hüseyin Güner,  son olarak “ Gebelikte kilo kontrolü yapılması bence formun bozulmaması için en önemli faktör Bunların dışında, bedenin doğuma hazırlandığı süreçte ağız yapısında aşırı hassaslaşma görülür ve diş eti problemleri ortaya çıkabilir. Doğum ertesinde annelerin bir diş hekimine görünmelerini mutlaka öneriyoruz. Uyarısında bulunuyor.