Genç gösteren makyaj hileleri

Daha genç görünmek için makyaj tüyoları...

A+ A-

Her kadın daha genç ve çekici görünmek ister. Peki size bunu sağlamak için çok az çaba harcayarak yapabileceğiniz şeyler olduğunu söylesek, hoşunuza gider mi?

Şeffaf kapatıcı

Kalın ve üst üste sürülen fondöten uygulaması oldukça büyük bir hatadır. Yüzünüzdeki lekeleri ve sivilceleri tamamen kapatmak istiyor olabilirsiniz ama bunu hafif ve şeffaf formül içerikli ürünlerle yapmalısınız. Böylece çok daha genç ve taze görünürsünüz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer ipucu da fondötenden önce mutlaka nemlendirici kullanmak olmalıdır, bu sayede fondöten içi daha yumuşak bir zemin hazırlamış olursunuz.

Daha açık tonlarda ruj

Koyu renk rujlar daha kadınsı ve seksi görünmek isteyenler içindir. Açık tonlar tercih ettiğinizde görünümünüzün gençleştiğini fark edeceksiniz. Eğer hangi rengin size yakıştığına dair şüpheleriniz varsa, sadece parlatıcı ile de yetinebilirsiniz.

Kaşlarınız için kalem kullanmayın

Eğer kaşlarınızda doldurmak istediğiniz boşluklar varsa bunu yapmak için kalem kullanmayın. Kaş farı kullanmak aşırılıktan kaçınmanızı ve daha genç görünmenizi sağlar.

Eyelinerı sadece gözünüzün üstünde kullanın, altında değil

Gözünüzün altına eyeliner sürdüğünüzde dikkati de bu bölgeye çekersiniz. Yani torbaların, kırışıkların ve mor halkaların bulunduğu bölgeye. Gözlerinizin hali hazırda çok genç bir görünümü yoksa, eyelinerı sadece üst tarafta kullanmanızda fayda var. Aynı şey rimel için de geçerli.

Parıltıdan uzak durun

Gözlerinizin etrafında parlak ürünler kullanmak büyük hata olacaktır. Göz makyajı için yapacağınız gölgelendirmelerde mat ürünler tercih etmelisiniz. Mat tonlar gözlerinizin olduğundan büyük görünmesini de sağlar.

Beyaz gölge hilesi

Beyaz göz farı sizin arkadaşınız olmalı. Bu ürünle harikalar yaratabilirsiniz. Direk kaş kemiğinin altında kullanırsanız dikkati bu bölgeye çekersiniz ya da daha güzel ve genç bir görünüm için göz kenarlarına sürebilirsiniz. Sihirli bir etkisi olacağını göreceksiniz.

Dudaklarınızı çerçeveleyin

Yaş aldıkça, dudaklar etrafında çekici olmayan küçük kırışıklar oluşur. Eğer rujunuz bu çizgilere akar ve içlerini doldurursa, görüntü çok daha çirkinleşecektir. Bunu dudaklarınızı kalemle çerçeveleyerek önleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise kullandığınız ruj ile aynı tonda olması ve ayrı bir çizgi gibi görünmemesidir.

HT Hayat