Kırışıklıklara bitkisel çözümler

Yüzde görünür kırışıklıklar özel dikkat gerektirir. 20'li 30'lu yaşlarda yavaş yavaş belirmeye başlarlar.

Kırışıklıklara bitkisel çözümler
A+ A-

Özellikle ağız kenarları kaş arası göz ve boyun çevresinde görülürler. Fakat bunun önlemini almak için doğadan yardım aldığınızda bu sorunla baş edebilir genç görünüm elde edebilir. Gençseniz gençliğinizi koruyabilirsiniz.. .

Lahana yaprağı: pazarda saktılan yüz maskesi

Size lahananın bu yöndeki faydasından söz etmek istiyorum. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları önlemek için bu sebzeyi kullanın. 7-8 yaprak orta boy karalahanayı haşlayın. Soğuttuğunuz suyu ile yüz derinizi silin. Sonra yaprakları bu bölgelere yapıştırın ve uzanın. Deriniz hemen lahanadaki cilt için yararlı aktif maddeleri emer. Daha sonra kayısı yağı sürün. Yarım saat sonra yıkayın. Düzenli uygulamada kırışıklılar yok olacaktır.

Portakalı soyun yüzünüze koyun

Portakal şimdi kış meyvesi bol bol bulunuyor. Yedikten sonra sakın kabuklarını atmayın. Bir su leğeninde küçük küçük kıydığınız portakal kabuklarını iyice kaynatın. Ayrı bir kapta bir tane havucu yumuşak hale gekirene kadar haşlayın. Havucu ezerek hamur haline getirin. Üzerine soğuttuğunuz portakal suyundan iki çorba kaşığı koyun. Bir tane de avakado meyvezini dilimleyerek koyun. Hepsini iyice karıştırıp bulamaç haline getirin. Önce kaynattığınız portakalın suyuna pamuk batırarak yüzünüzü iyice silin. (Su soğumuş olmalı) Sonra bu şahane maskeyi yüzünüze uygumalın. Yarım saat kaldıktan sonra yıkayın.

Pembe killi maskeyi evde yapın

Size kırışıklıklar için mükkemmel bir formül daha vermek istiyorum. Bir doğal ürün dükkanından pembe kil satın alın. 1 yemek kaşığı pembe kilin içine 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Üzerine 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı da badem yağı da kattınız mı maskenizin malzemeleri tamamdır. İçine 1 damla gül yağı ilave edin ve iyice karıştırın. Eğer maske kıvamına gelmezse çok az ılık su ekleyebilirsiniz. Yüzde 15 dakika uygulayın. Kuruyunca tırnaklarınızla kazıyarak çıkarmayın. Kalıplar şeklinde hafifçe çekerek çıkarn. Maskeyi hafta'da iki kez yapın.

Dudaklarda mükemmellik için doğal bakım

Dudaklar genellikle çok ince bir deriye sahip ve dış etkenlere karşı çok hassas. Bunun için doğal yağlardan yararlanın. Bir çay kaşığı tatlı badem yağını 1 çay kaşığı soya yağını 1 çay kaşığı shea yağını ve 1 çay kaşığı mandalina esansiyel yağını karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza sürün ve öyle uyuyun.

Çatlamış dudaklar için etkili bir çare daha var: Bal sürün birkaç saniye süreyle kurumaya bırakın.Hindistan cevizi yağı da çatlamış dudaklar için muhteşem bir doğal ilaçtır. Özellikle hava soğuk ve kuru olduğunda küçük bir miktar yağı dudaklarınıza uygulayın. Aloe Vera bitkisi de öneriyorum: Çatlamış dudaklarınıza küçük bir miktar Aloe Vera jeli sürün. Karanfil yağı da çok işe yarar. Bu yağı solgun ve bakımsız dudaklara sürün. Pembe yumuşak nemli ve pürüzsüz görünüme sahip olursunuz.

"Bitkisel yolla kilo verilir mi?"

Öncelikle şunu söylemek istiyorum: "Bitkisel yolla kilo verilir mi?" sorusu bana çok geliyor. Hem de çok sağılıklı olarak kilo verilir bu yöntemle. Bizim zaten yıllardır konumuz bu.. Yağ yakma özelliğinden dolayı kadınların ilgisini çeken "bitkisel zayıflama yolu" tamamen şifalı bitkilerden ve bitki tohumlarından yapraklarından köklerinden yardım alınarak gerçekleştiriliyor. Hiçbir katkı maddesi içermiyor. Bunların içindeki vitamin ve mineraller de canlandırıcı görevinde. Zayıflayan kişi kendini asla güçsüz halsiz hissetmiyor.

Bir başka önemli nokta olarak "saf bitki özleri"ni de tavsiye ediyoruz. Yağların yakılmasına yardımcı olan çok önemli bir madde bu damla. Fakat ikisinin birlikte kullanılması önemli. 1 ayda hemen kilo vermeye başlar iki ayda ise incecik olursunuz. Mucize zayıflatıcı özelliklere sahip orman ürünleri çok iyi birer yağ düşmanıdır... Bu doğal maddelerden bedene giren yağ yakıcılarla aç kalmadan kısa sürede kilo verirsiniz. Ve denize girmek üzere bir damla yağ bile kalmaz vücudunuzda bu yolu kullanırsanız. (Bitkisel yağlarla oluşturulmuş selülit karşıtı doğal yağı kullanmanız şartı ile.