Kışın saç kestirmemek için 7 neden

Kışın çok üşüyenlerdenseniz, uzun saçlarınızdan vazgeçmeyin...

A+ A-

Önümüz Sonbahar ve Kış! Kışlar genelde ne kadar soğuk geçer hepimiz biliyoruz. Eğer siz de çoğumuz gibi üşüyenlerdenseniz, uzun saçlar kafanızı ve sizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. 

2. Saçınızın şekle girmediği günlerde pek çok opsiyonunuz olur 
Şapkalar ve saç bantları saçımızın şekle girmediği günlerde kurtarıcınız olur ama eğer saçlarınız uzunsa bunlara alternatif olarak saçınızı şık bir at kuyruğu yapabilir ya da örebilrisiniz. 

3. Kendinize izin günü verebilirsiniz 
Eğer saçınız kısaysa her gün şekillendirmeniz ve yıkamanız gerekir. Yoksa saçınız yağlı görünebilir. Yağlı görünmese bile şekilsiz, kısa saçlar pek de güzel durmayacaklardır. Eğer saçınız uzunsa, saçlarınızı haftada 3 kere yıkamak yeterlidir. Böylece saç renginizi ve nemini de koruyabilirsiniz. 

4. Örgü modası 
Malum, saçlarda örgü şu sıralar çok moda! Saçlarınız kısayken malesef onları öremezsiniz. 

5. Erkekler uzun saç sever 
İstisnalar hariç, erkeklerin birçoğu uzun saç sever. 

6. Saçınızı istediğiniz zaman kesebilirsiniz ama... 
Eğer saçınız uzunsa ve size yakışmadığını düşünüyorsanız her zaman kestirebilirsiniz ama saçınız kısaysa onu değiştirmek için uzamasını beklemeniz gerekir. 

7. Tekrar uzaması uzun sürer 
Saçınızı kestirdikten sonra tekrar uzamasını beklemek gerçekten de uzun ve zahmetli bir süreç. Eğer sabırsız bir yapınız varsa saçınızı kestirmemek daha akıllıca bir seçim olacaktır.