Küçük gözlüler nasıl makyaj yapmalı?

Gözlerinizin daha alımlı görünmesini istiyorsanız, kaş güzelliğinize dikkat etmelisiniz...

Küçük gözlüler nasıl makyaj yapmalı?
A+ A-

Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız kaşlarınızın bakımlı olmasına dikkat edin. Düzgün alınmış ve şekillendirilmiş kaşlarla bunu sağlayabilirsiniz. Kaş kalemi, kaş fırçası gibi ürünlerden yardım alabilirsiniz. Fakat kaşlarınızı fazla inceltmeyin.

Açık Renkler: Gözlerinizin daha büyük görünmesi için açık renkli far kullanabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda yorgun göründüğünüz sabahlarda da işe yarar, sizi uyanık ve daha zinde gösterir. Göz kapaklarınıza koyu renkler uygulamaktan kaçının.
Dış Köşelere Koyu Renkler:Gözlerinizi istediğiniz görünüme kavuşturabilmek için bir diğer ipucu ise gözlerinizin dış köşelerine koyu renkler uygulamak.

Çerçeveleyin: Alt ve üst kirpik çizgisi boyunca kalem yada eyeliner kullanın. Bu yöntem gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar. Yalnız dikkat etmeniz gereken; alt kısımda sadece gözlerinizin içine değil dışına da kalem çekmeniz, unutmayın.

Dağıtın: Gözlerinize sürdüğünüz kalemi hafifçe dağıtmanız da işinize yarayacaktır. Çizgileri fazla değil, sadece ufak dokunuşlarla dağıtmanız yeterli.

Beyaz Göz Kalemi: Gözlerinizin içine beyaz göz kalem çekerseniz gözlerinizi hem daha aydınlık hem de daha büyük gösterebilirsiniz. Kesinlikle en kolay ve en etkili yollardan biridir bu.

Kıvrık ve Dolgun Kirpikler: Dolgun ve kıvrık kirpikler gözlerinizi daha büyük göstermenize yardımcı olur. Eğer bir kirpik kıvırıcınız yoksa hemen bir tane edinin. Ayrıca dolgunlaştırıcı bir maskara kullanmayı da unutmayın.

Eyeliner Kullanın: Gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız eyeliner sürme tekniklerini deneyin. Mesela kedi gözü makyajı ile dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz.