Plaja nasıl hazırlanmalı?

İşte uzmanlardan plaja hazırlık yapanlar için tüyolar...

Plaja nasıl hazırlanmalı?
A+ A-

Tatil yaparken de formda, bakımlı ve güzel olmak isteyen kadınların en büyük çekinceleri, kış boyunca alınan fazla kilolardan kurtulup bikini giyecek duruma gelmek ve plajda ince görünmek olsa gerek.

Plaja hazırlık tüyoları
Uzmanlar, tatil planları içinde olan ve plaja hazırlık yapanlara bazı önerilerde bulunuyor. İşte uzmanlardan plaja hazırlık yapanlar için tüyolar...

Oturma tarzınızı gözden geçirin
Dizlerinizi kırarak oturmak, bacaklarınızda 'liposuction' etkisi yaratır. Vücut dili uzmanı Pati Wood, "Bu duruş, üst bacaklarınızdaki fazlalıkları saklamanın yanı sıra, dikkati gövdenize ve dizlerinize çekerek daha ince görünmenizi sağlar" diyor.

Otobronzan ile incelin
Ustaca yapılmış bir otobronzan uygulaması siyah küçük elbise gibidir, çünkü sizi daha ince gösterir! Vücudunuza peeling yaptıktan sonra ince bir kat otobronzanı eşit şekilde sürün. Hiçbir noktayı kaçırmamak için her açıdan rahatlıkla uygulayabileceğiniz sprey olanları deneyin.

Şişkinliklerden kurtulun
"Bikini giymeden önceki üç gün karbonhidrat ve tuzlu gıdalardan uzak durun" diyor beslenme uzmanı Cyntia Sass. Ayrıca şişkinlik yapan fasulye, brokoli gibi sebzelerle idrar söktürücü kuşkonmaz ve domates gibi sebzeleri bir süre tüketmeyin. Bol bol bitki çayı için.

Saç stilinize özen gösterin
Hasır bir şapka hem saçınızın gözünüze girmesini önler, hem güneşten korur, hem de şık görünmenizi sağlar. Saç stilisti Christine, "Saçınıza hareket katmak için plaja gidene kadar örün. Plajda örgüleri açın" diyor.

En fazla yumruğunuz kadar yiyin
Mideniz boşken ortalama yumruk büyüklüğündedir. Eğer onu sadece yumruğunuz kadar yiyecekle doldurursanız karnınız düz görünür. Beslenme uzmanı Cyntia Sass, acıktığınızda, midenizi yumruğunuz kadar dolduracak kuru meyve ve kuruyemiş yemenizi tavsiye ediyor.

Doğru bikini seçimi yapın
Stil danışmanı Tülin Kermen, desenli bikini modellerinin kalçaları daha ince gösterdiğini, ipli bikinilerin ise bacak boyunu uzun gösterilebileceğini söylüyor.

Kalçalarınızı sıkılaştırın
Dermatolog Jeannette Graf, "Yeni çıkan selülit kremleri, poponuzu kusursuz yapmasa da, birkaç saat boyunca pürüzsüz bir görünüm veren yoğun içeriklere sahipler" diyor.

Bacaklarınıza vakit ayırın
Dr. Melisa Eczacıbaşı, "Duşta bacaklarınıza peeling yapıp bekletin. Bacaklarınıza üç dakika kadar soğuk su tutmanız, onların daha canlı görünmesini sağlar" diyor. Eczacıbaşı, kalça ve bacaklarda kılcal damar oluşumuna neden olduğu ve cildi kuruttuğu için sıcak suyu asla önermiyor.

Bol yoğurt tüketin
Diyet ve beslenme uzmanı Aylin Yılmaz, metabolizmayı hızlandıracak besinler tüketmenizi öneriyor. Çabuk kilo vermek ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yoğurt mucize bir gıda.

Tüylerinizden kurtulun
Bacaklarınızın tuzdan yanmaması için tüylerinizi denize girmeden bir gün önceden alın. Pürüzsüz görünmelerini istiyorsanız bol bol nemlendirin.