Röfleli saçların bakımı nasıl yapılmalı?

Hem röfleyi daha uzun süre kullanmak hem de saç sağlığınızın daha iyi olması için işte dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenler.

A+ A-

Günümüz kadınları güzelleşmek ve farklı bir estetik görünüm kazanmak için sıklıkla yaptırdıkları röfle, bir çeşit saç boyama işlemidir. Röfle genellikle sarı ve sarı tonları gibi çeşitli renklerde boyama işlemi olduğundan bakımı da epey zordur. Saçlarınıza röfle yaptırmak istiyor ya da çoktan yaptırdıysanız, bu yazımızda yer alan röfleli saçlara bakım önerilerimizi dikkate alarak röfleli saçlarınızı uzun süre koruyabilirsiniz.

Hem röfleyi daha uzun süre kullanmak hem de saç sağlığınızın daha iyi olması için işte dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenler.

Öncelikle doğru şampuan seçimi yapmalısınız. İki güne bir yıkamanız gereken saçlarınız için boyalı ya da röfleli saçlar için uygun olan şampuanları kullanmaya özen gösterin.

Bunun yanı şampuan seçerken saç tipide dikkate alınmalıdır.

Röfleli saçlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de, saçın duş esnasında iki kez şampuanlanması, ama ikinci kez şampuanladıktan sonra saçın suyu iyice sıkılacak ve saç kremi sürülecektir. Saç kremi sürüldükten sonra yaklaşık 5 dakika saç yıkanmamalıdır. Yıkama suyu ise röfleli saçlarda çık sıcak olmamalıdır.

Röfleli saçlarınızın sağlığını korumak ve yıpranmasını önlemek için haftada bir kez maske yapabilirsiniz. Röfleli saçlara evde bakım yapmak için bu önerilerimi dikkate almanızda fayda var.

Tüm bunlara uyduğunuz taktirde sizinde röfleli saçlarınız artık son derece bakımlı ve son derece alımlı olacak. Röfleli saçlarınız eskisinden daha güzel olacak.