Rujunuzun daha kalıcı olması için..

Rujunuzun gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız bu önerilere kulak verin..

Rujunuzun daha kalıcı olması için..
A+ A-

Ruj çeşitleri: Mat, kremsi, ışıltılı, palet, parlatıcı, ikili ruj ve lip klaslar olmak üzere 7 çeşittir.Mat olan ruj dudaklarımızda daha uzun kalır ve gün boyu kalıcıdır.

Kremsi olan ruj kolay sürünümü olan ve parlak duran daha sağlıklı ve canlı görünüm sağlarlar.
Işıltılı olan ruj genelde genç kızların tercihidir, sade görünüm ile dudakları olduğundan daha dolgun gösterir. İçerisinde simler bulunmaktadır. Sürünümü kolay ve yağlıdır.

Parlatıcılar ruj sürmeden de kullanılabilir. Mat olan rujların üzerine de uygulanabilir.

Lip klaslar da hem ruj vardır hem de parlak görünümü ile ikisin bir arada bulabileceğiniz ruj çeşididir.
Palet olan rujlar far kutusu şeklindedir. Birkaç renk bir aradadır.

İkili rujlar iki rengin bir arada olduğu ruj çeşididir.

Rujun kalıcı olması için

Gündelik olan rujunuzu kalıcı hale getirmek için öncelikle dudak kalemi ile dudağımızı komple boyayabiliriz. Kalem sert dokuda oluğu için dudağı daha muhafaza eder kolay çıkmaz. Ayrıca kalemle boyanan dudağının üstüne de pudra sürün, sonra rujunuzu sürün. Tekrar üzerine pudra sürün kalem ve pudradan yararlanıp dudağınızdaki rujun kalıcı olmasını sağlamış olursununuz. Tabi son olarak pudra uygulandığı için rujunuzun rengi parlak olmayacaktır. Rujunuzu sildikten sonra dudağınıza bakım yapmayı unutmayın!

Öneriler

-Rujunuzun daha doğal görünmesi için sürüldükten sonra peçete ile üzerine bastırıp fazlalığı alın daha doğal duracaktır.

Koyu renk ruj sürerken taşmasını önlemek için ilk olarak dudaklara fondöten sürün daha sonra ruju uygulayın rujunuzun taşmasını önlemiş olursunuz.

-Koyu renk tercih ederseniz üzerine mutlaka parlatıcı ilave edin, çünkü koyu renk rujlar hacmi küçültür ve dudaklarınızı olduğundan daha ince gösterir.

-Dolgun görünüm elde etmek istiyorsanız ruj sürmeden önce beyaz kalemle dudak çevresini boyarsanız eğer dudaklarınız olduğundan daha dolgun duracaktır.

-Rujun üstüne parlatıcı uygulamak istiyorsanız eğer şeffaf ise belirli bölgelere sürüp yedirin, çok fazla parlatmamış olursunuz.

- 2-3 rujunuzu fırça yardımı ile karıştırıp uygulayın farkı tonda ruj elde etmiş olursunuz.