Selülitsiz bacaklara kavuşun

Üst bacaklarda oluşan çirkin gamzelerden nasıl kurtulabiliriz...

A+ A-

Bunları yok etmek gerçekten bir problemdir. İşin aslında selülit denen şey cilt yüzeyinin altında biriken düzensiz yağ depolanmasından başka bir şey değildir.

Niye Olur?
Deri altında yağ hücreleri ile çevrili olan fibröz doku sütunları vardır.. "Septi olarak bilinen bu sütunlar dengesini kaybedince çevrelerinde yağ hücreleri oluşmaya başlar (sütunlar yağı barındırmak üzere genleşemezler) ve selülit oluşumu başlar," diyor New York'lu Plastik Cerrah Kevin Tahrani.

"Dikey olan doğaları nedeniyle cepçikler halinde oluşan yağları yüzeye doğru iterler ve ciltte sevimsiz çukurlar oluşur." Selülit kilonuzdan çok yağ hücrelerinin yapısı, kolajen ve onları saran dokuya bağlı olarak ortaya çıkar.

Nasıl Onarılır?
Yağ Eritici

Bazı doktorlar vakum hareketleri ve döner başlıklarla yağ katmanlarını eriterek fibröz dokuyu uzatmak üzere yapılan masaja dayanan Endermolojinin (LPG) sadece kısa vadeli çözüm sunduğunu düşünüyor.

Dalgalanmalara Son
Selüliti azaltmanın en etkili yollarından biri cerrahi müdahale ile yağ hücrelerini çevreleyen bantları kesmektir. Çok küçük bir kesi yapılır ve kanül (liposuctionsırasında kullanılan ince sonda) kullanılarak bantlar kırılır. Bu işlem sonucunda liposuction ile elde edemeyeceğimiz kadar düzgün bir görünüme ulaşırız," diyor Dr. Tehrani.

Gamze Dolgusu
Selülitli bölgelerdeki derin oyuklara yağ ilavesi yapılabilir. (Septum kesme ile birlikte uygulanabilir.) Çok derin oyuklar muhakkak dolgu maddesi gerektirir-bazı doktorlar yağ yerine Radiesse'i tercih etmektedir. "Onaylı çözüm değildir.)

Cilt Şekillendiriciler
Bunlar yağ eritmek için lazer, ısı, radyofrekans makinalarıyla birlikte masaj tekniklerinin kullanıldığı ağrısız acısız yöntemlerdir.