Sephora'dan soğuk kış günlerine sıcak makyajlar

Bu sezon podyumları kasıp kavuran renk rüzgârı gibi makyajlarda da renk paleti çeşitliliğiyle dikkat çekiyor.

Sephora'dan soğuk kış günlerine sıcak makyajlar
A+ A-

Giydiklerinizle aynı renk makyaj yapmama artık herkesin malumu. Uzun zamandır natürel görünümler popüler. Sıfır makyaj daha doğrusu ‘renksiz’ makyaj sezonun belirgin trendi olmaya devam ederken, cilt tonuna yakın şeftali tonlarının hâkimiyeti de kendini hissettiriyor.

Bu kış farlar en çok kullanacağınız güzellik ürünleri arasında. Kim demiş turuncu, sarı, pembe yaz rengi diye? Birbirinden renkli far seçenekleri doğal makyajınızda göze çarpan unsur olup, farkınızı ortaya koymanıza yardımcı olacak.

Bir klasik haline gelen kedi gözü ve dumanlı gözlere ise kırmızı rujlar eşlik ediyor. Kalın kaş modasına takma kirpiklerin eşlik ettiği göz makyajını tamamlayan unsur çilek, böğürtlen ve mürdüm tonlarındaki koyu renk rujlar. Çift kuyruklu eyeliner ise farklı bir görünüm yakalamak isteyen kadınların favori stili olacak.

Kış aylarında öne çıkan bir başka unsur ise kontür makyaj uygulaması. Burnunu inceltmek, elmacık kemiğinin çıkıntısını şekillendirmek, yüz ovalini yeniden biçimlendirmek artık Sephora ürünleriyle çok daha kolay.

Palette Contouring, likit fondöten fırçası ve ağırlık hissi vermeyen bir fondöten, ihtiyacınız olan her şey. Bu üç ürünle son dönemlerin trend, kontür makyajı, make-up artistlere gerek kalmadan kendiniz yapabilirsiniz.