Biz aşkta hep bu hatayı yapıyoruz !

Bu hataları sürekli tekrarlayarak onu aşkını bitiriyoruz?

Biz aşkta hep bu hatayı yapıyoruz !
A+ A-

Elimizde değil aşık olduğumuzda birden devreye giren içgüdüsel davranışlar bunlar. Bu yazıyı okuduktan sonra bunları yapmamaya söz verebilir misiniz?

Bayan Asistan
"Cüzdanını aldın mı? Arkadaşına doğum günü hediyesi aldın mı? İlaçlarını içtin mi?" gibi sorularla belki de fark etmeden onun hayatını kontrol altına almaya çalışır, sanki bizden önce o hiç yaşamıyormuş gibi davranırız! Kendimizi hasta bakıcısı, annesi, asistanı sanırız sonra da "neden her işi benden bekliyorsun?" diye söyleniriz.

Hayatım Ellerinde
Onunla bir ilişkiye başlamadan önce "bana bakıyor mu?", "sence o da benden hoşlanıyor mu?" gibi sorularla başını şişirdiğimiz arkadaşımızı ihmal etmeye başlarız. Daha sonra ilgimiz büsbütün sevgilimize kaymaya başlar. Sonra bir bakmışız ki, dünyamız sadece erkek arkadaşımızın etrafında dönüyor. Bu hatayı ancak onunla ayrılıp sudan çıkmış balığa döndüğümüzde fark edebiliriz ne yazık ki.

Leb Demeden Leblebi
Müneccim olsun biz demeden biz anlasınlar isteriz. "Akşam evde yok muydun?" derken aslında "Beni neden aramadın?" demek isteriz. "Acıktın mı?" derken "Kilo aldın" demeye çalışırız. Ya da "Galatasaray'ın maçı mı var?" derken "Hafta sonu maça gidiyor musun?" diye soruyoruzdur. Nedense açıkça sormayı istemeyiz bir türlü.

Kıskanmadan Olmaz
Onu bizden çalma riski taşıyanların "kara listesini" oluştururuz. Eski kız arkadaşlarının isimleri hemen baş köşeyi alır. Bazen abartıp bu listeye erkek arkadaşlarını bile koyarız. "Benimle sinemaya gitmek erine onlarla meç izliyor" diye mantık sınırlarını aşarız.

Dır dır dır, vır vır vır
Her an konuşacak bir şeylerimiz vardır. Kız arkadaşlarımızla yaptığımız dedikoduları bile anlatarak kafasını şişirmemiz yetmiyormuş gibi bir de ilgilenmiyor diye söyleniriz. Bazen gerçekten de çekilmez olabiliyoruz. Siz hiç "ilişkimiz hakkında konuşalım ters giden bir şeyler mi var?" diye cümle kuran bir erkek gördünüz mü? En fazla "Canın bir şeye mi sıkkın" diye sorar. "hayır" dediğimizde üstelemezler bile.

Bekleriz de Bekleriz
Abartıp tuvalete bile telefonla gireriz, online olur olmaz ondan bir şeyler yazmasını bekleriz. Hatta bu da yetmez şifresini ele geçirir maillerini ve arkadaş listesini bile kontrolden geçiririz. Kontrol ederken elbette ki moral bozacak bir şeyle karşılaşırız. Sonra da bunu direkt olarak dile getiremediğimiz için farklı yollarla tartışma çıkarırız.

Yine Yaparız, Hep Yaparız
Aslında bu hatalarımızın hepimiz farkındayız. Ama aşık olunca bize bir haller olur kendimizi durduramayız. Bile bile lades der aynı hataları tekrar tekrar yaparız.