Erkekleri ne kadar tanıyoruz?

Aşkın 5 dilini öğrenmek ne kadar zor olabilir ki...

Erkekleri ne kadar tanıyoruz?
A+ A-

Uzun süreli ilişkilerde biliriz ki kadınların ifadeleri ve aşka bakışları erkeklerden farklıdır. Gerçek şu ki biz farklıyız ve tabii aşka bakışımız da farklı.

Bu şu demek oluyor, kocanıza el yazınızla bir aşk notu verdiğinizde size tapmasını beklemeyin. Bunlar sizin sevgi dilinizin ifadeleri, onun değil.

Size bir öpücük verip, kocaman sarıldığında o da sizden dizlerinizin bağının çözülmesini beklememeli. Çünkü aşk dillerimiz farklı.

Peki nedir bu 5 aşk dili?

- Onay sözcükleri
- Kaliteli zaman geçirmek
- Hediyeler almak
- Davranışlar
- Fiziksel dokunuş

Dili çözmek için liste yapın

Liste yapın. Kocanızı kendi dilinde sevmek için düzinelerce şey yazın. Onun ana dilleri Fiziksel dokunma ve Kaliteli zaman olabilir. O da sizin için yazan. Sizi öğrenmeye başladıkça el yazısı ile bırakılmış notların, iş gününün ortasında ondan kısa bir telefon almanın veya öğle yemeğime iliştirilmiş bir notun sizi ne kadar sevindirdiğini o da fark edecek.

Birlikte keşfedin

Onunla sevginizi paylaşmak adına neyi, ne zaman yapacağınızı planlayın. Listenizden onun dilinde yapacağınız haftada bir veya iki şeyi seçin ve yapın. Hayatımızın bu yoğun temposunda kendimizi bile unuturken, hayatımızın en değerlisi için birazcık zaman ayırabilmek, onunla yeniden hayatı keşfe çıkmak için yapacağımız ufak değişikliklerin ilişkinizi daha da güzelleştirdiğini görecek ve bunu yapmayı çok seveceksiniz.