Ofis kıyafetlerinize sezon ayarı !

Birkaç renkli yöntem ve küçük detaylarla ofisin en şık kadını olabilirsiniz.

Ofis kıyafetlerinize sezon ayarı !
A+ A-

Her sabah “Bugün işe ne giyeceğim” sorusu kafanızı kurcalıyorsa, sürekli beyaz gömlek, siyah etek-ceket giymekten sıkıldıysanız, birkaç renkli yöntem ve dikkate alacağınız küçük detaylarla ofisin en şık kadını olabilir, kariyerinizi etkileyecek adımlar atabilirsiniz. Ofis kıyafetlerinde reform yapmak isteyenler için trendleri masaya yatırdık, işte ipuçları...

Kıyafet” deyip geçmemek lazım. Özellikle iş kıyafetleri hem kendine hem de karşısındakine saygıyı gösterir ki, “saygı” iş hayatında en önemli kelimelerden biri. İlk izlenim, kılık kıyafet, kariyer ve tecrübe kadar önemli. İşte ofiste daima şık olmak için yapmanız gerekenler...

Takıma yatırım yapın
Etek-ceket ya da pantolon ceket takımlar farklı bluz kombinleriyle iş gardırobunun olmazsa olmazlarından. Yalnız takımlarınızın bedeninize göre ve kaliteli kumaştan olmasına özen gösterin.

Renk katın
Ofiste koyu renkler tercih edilse de siyahları, grileri renklendirmek elinizde. Canlı renklerde aksesuvarlar, bluzlar, kıyafetinize enerji verecek, sıkıcılıktan kurtaracaktır. Koyu kırmızı, mavinin tonları, zümrüt yeşili ve mor gibi tonlarla klasik ofis renklerine meydan okuyun.

Klasiklere sadık kalın
Beyaz gömlek, siyah pantolon,  kalem etek şıklığın vazgeçilmezlerindendir. Bu parçaları sezonun trendi parçalarıyla birleştirerek ofiste podyum havası estirebilirsiniz.

Etek gardırobunuzu zenginleştirin
Etekler, özellikle bir kaç sezondur romantik ve sofistike havasıyla dikkat çekiyor. Plise etekler, midiler beyaz gömleklerle kusursuz bir ikili oluşturuyor. Ayrıca kalem etek de gardırobunuz da bulunması gerekenler arasın da ilk sıralar da yer alı yor.

Kurtarıcınız ceket olsun
Jean ve gömlek ikilisinin üzerine giydiğiniz şık bir ceket hayat kurtarır. Ani toplantılar için ofiste mutlaka bir ceket bulundurun. Spor, şık ve modern görünümlü kısa ceketleri elbise üzerine giymeyi deneyin. Klasik blazer hem pantolon hem de eteklerle şık görünmenizi sağlayacak.

Sigaret pantolonlar
Sigaret pantolonlar stilinizi konuşturmaya yetecek. İster gömlek ister trikolarla... Altına da klasik pump’larınızı çekin.

Beyaz gömlek
Beyaz gömleği yüksek belli siyah pantolonla ya da kalem eteklerle giyerseniz, sezon modasını da tam kalbinden vurursunuz.

Joker parça siyah elbise
Gardırobunuzda, klasik kesimli, diz altı, siyah, kolsuz bir elbiseniz olursa çok rahat edersiniz. Aynı elbiseyi duruma göre bele oturan bir ceketle, ince bir hırkayla ya da işlemeli bir şalla kullanarak farklı tarzlar elde edebilirsiniz. Gün içinde ofiste, akşam iş davetinde...

Desenli pantolona şans verin
Rengârenk çiçek açan pantolonlar, ipek gömlekler ve yüksek ökçelerle ofis zarafetini garantiliyor.

HT Hayat