Ramazan pidenizi Bosch'la yapın

Bosch mutfak makinesi ile geleneksel lezzetlere modern dokunuş...

A+ A-

Bir Ramazan klasiği olan iftar sofralarının vazgeçilmezi sıcacık Ramazan pidesi, dinamik MultiMotion Drive üç boyutlu karıştırma sistemine, geniş yoğruma kabına ve özel uçlara sahip olan Bosch MUM54420 mutfak makinesinde kolayca hazırlanıyor.

Bosch mutfak makinesinin modern dokunuşu ile tam kıvamında hazırlanan bu geleneksel lezzet, evdeki fırınlarda pişiyor, sofralara lezzet katıyor.

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, “artık, Ramazan pidesi kuyrukları, fırınlarda değil, evinizin mutfağında oluşacak” diyor ve Ramazan pidesini kendi hazırlamak isteyenlere Bosch MUM54420 mutfak makinesini öneriyor.

Üç boyutlu karıştırma sistemi sayesinde Ramazan pidesi ideal kıvamında Bosch MUM54420 mutfak makinesinin 3.9 litre kapasiteli paslanmaz çelikten oldukça geniş karıştırma kabı bulunuyor. 900 Watt’lık maksimum motor gücüne sahip Bosch MUM54420, dinamik MultiMotion Drive üç boyutlu karıştırma sistemi ile pidenin tam kıvamında yoğrulmasını sağlıyor. Bu sistem sayesinde makinenin yoğurma uçları kabın her köşesine kolayca ulaşabiliyor, böylece tüm malzemelerin eşit şekilde karışmasını sağlıyor. Bosch mutfak makinesinde ideal kıvamında yoğrulan Ramazan pideniz, evdeki fırında mükemmel bir şekilde pişiyor. 7 farklı kullanım ayarına sahip olan Bosch mutfak makinesi, interaktif yemek tarifleri DVD’si ile birlikte Ramazan boyunca iftar ve sahur sofraları için hazırlanan sağlıklı, lezzetli yemeklere ilham kaynağı oluyor.

Bosch mutfak makinesinde hazırlanacak Ramazan Pidesi tarifi

Malzemeler (1 büyük pide için):

- 4 su bardağı un (tercihen köy unu, tam buğday unu)
- 2 su bardağı ılık süt
- 1 yemek kaşığı zeytinyağı
- 1 çay kaşığı kaya tuzu
- ¼ paket yaş maya veya 1 çay kaşığı kuru maya

Üstüne

-
1 tatlı kaşığı yoğurt
- 1’er yemek kaşığı susam ve çörekotu