Dünyanın ilk spor sandalet markası Teva Türkiye'de

Türkiye’ye gelen Teva, şimdiden moda dünyasında taşları yerinden oynatmayı başardı.

A+ A-

Amerika’nın en çok ilgi çeken turistik bölgelerinden Büyük Kanyon’da rehberlik yapan Mark Thatcher, 1984 yılında ayakkabı ve sandalet dünyasında devrim yaratacak bir buluşa imza attı. Thatcher, spor ayakkabı ve sandaletlerin en önemli özelliklerini bir araya getirerek dünyanın ilk spor sandaleti Teva’yı yarattı. Macera tutkunlarına attıkları her adımda güç ve dayanıklılık kazandırmak için yaratılan Teva, büyük beğeni toplayan tasarımlarıyla kısa sürede bir trend halini aldı. Teva, sadece doğaya meydan okuyanlar için sunduğu tasarımlarla da sınırlı kalmadı; orijinal universal modelleriyle kalitesini şehrin koşturmacası içinde her adımda konfor arayanlara taşıdı. Tüm tasarım ve koleksiyonlarıyla Türkiye’ye gelen Teva, şimdiden moda dünyasında taşları yerinden oynatmayı başardı.

İlk önce dağcılar, yürüyüşçüler, bisikletçiler, koşucular ve denizciler için tasarlanan, sağlam ve kaymayan taban yapısı ile zorlu dağlar, azgın nehirler ve patikalar üzerinde hakimiyet kuran Teva, şehirde konfor arayanları da unutmuyor. Teva, orijinal universal modeli ile sandalet modasına yeni bir tarz getiriyor. Teva’nın 30 yıl önce üretilen ilk sandalet modeli ile aynı kalıbı taşıyan orijinal universal serisi, gücü ve dayanıklılığı, şıklık ve kendine özgü bir tarz ile birleştirerek şehre taşıyor. Üst bantları dayanıklı perlon dokuma olan orijinal universal modelleri, toka ve döngü kayışı bağcıkları ayarlanarak ayağa mükemmel şekilde oturuyor. Birden fazla noktadan ayarlanabildiği için ayağa kusursuz bir biçimde uyum sağlıyor. Teva orijinal universal, günlük aktivitelerinizi rahatlıkla yerine getirebileceğiniz, kesin ve eksiksiz performans ile dayanıklılığı bir arada sunan Durabrasion teknolojisine sahip kauçuk dış tabanı ile dikkat çekiyor. Anatomik iç taban ise belirli bir süre kullanıldıktan sonra ayağın şeklini alıyor.

İster şehirde kullanın ister outdoor sporlarıyla uğraşın Teva’nın birbirinden kaliteli tasarımlarını, seçkin spor mağazalarının yanı sıra zizigo.com ve n11.com gibi online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.