Lufian yeni sezonu karşılıyor

Lufian, 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda, bahar esintilerinden süzülen trendleri yazın kendi içindeki renkler ve modern yorumlarla birleştirerek erkeklere yol gösterici oluyor.

A+ A-

Şehrin dinamiğine gönderme yapan ve şehirli erkeğin var olan potansiyelini ortaya çıkaran Lufian, zengin ve güçlü bir koleksiyon ile yeni mevsimi karşılıyor. Tarzını daha iyi ifade edebilen Lufian erkeği için şıklık vazgeçilmez olmaya devam ediyor.

Koleksiyonun genelinde geometrik ögeler ve kesitler etkileyici bir şekilde kullanılıyor. Lufian koleksiyonu, şehir ruhuna direnen erkeğin moda tutkusunu şıklığın ve rahatlığın bütünleştiği bir stil ile temsil ediyor. Koleksiyona imzasını atan mandarin rengi, her ürün grubunda kullanılarak bütünlük sağlarken, olive yellow, yanık oranj, gök mavileri, çimen ve mint yeşili, kırmızı, stone, kaki, saks, lacivert ve siyah renkleri de kendini gösteriyor.

Lufian’ın en güçlü olduğu ürün grubu olan montlarda, yeniliğe açık erkekler yine cesaretini ortaya koyuyor. Koleksiyonda parlak görünümlü baharlık montların yanı sıra yarı mat ve tuşesinde tüylülük etkisi olan montlar bulunuyor. Korozo düğmeler, siyah mat kaplamalar, deri aksesuarlar ve file detayları tasarımları zenginleştiriyor. Astarlardaki yaz ruhunu en iyi şekilde temsil eden renklerin birleştiği floral desenlerden elde edilen görünümler hayranlık uyandırıyor.

Tişört hafifliğindeki incecik trikolar, petek ve armür dokunmuş %100 pamuktan kumaşlarıyla erkeklerin vücudunu sarmalarken, serinlik hissi veren özel mikrofiber trikolar yaz gecelerin vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Yüzeyleri ağırlıklı olarak iplik boyalardan oluşmuş armür dokulu blazer ceketlerde iri ve piti petekler, ekoseler dans ediyor. Pamuk, keten ve pamuk&keten karışımı blazer’lar, dolaptaki yerini garantiliyor. Navy skalasında koyudan açığa giden, bej, kum rengi ve mavinin kullanıldığı tasarımlar, cep mendilleri ile tamamlanıyor. Floral ve geometrik desenli cep mendilleri ise koleksiyondaki ışığı yansıtıyor.

Bu senenin trendi kendinden baskılı ve parça boya etkisiyle desenin ön plana çıktığı kumaşlar ve serinlik hissi veren gabardinler pantolonlarda boy gösteriyor. Üst grubun uzantısı halinde floral desenli astarların yansıması pantolonlarda da görülüyor. Kimlikleri blazer ceketler ile oluşan klasik pantolonlarda ise ince ve parlak saten kumaşlar dikkat çekerken, armürlü ve ekose görüntüleri iplik boyalardan geliyor.

Lufian’ın, slim fit’i Türk erkeklerine uygun bir şekilde uyarladığı gömlek koleksiyonunda Oxford’a alternatif olarak petek dokulu basic gömlekler, daha büyük baskılı ve iddialı baskılarıyla spor gömlekler ve armürlü, iç manşetlerinde floral desenler erkeklerin ensesini okşuyor. Mandarin rengi, ufacık detaylarda kendini göstererek koleksiyonun bütünlüğünü korurken kesme desenler gömleklere boyut kazandırıyor.

Gezgin ruhlu erkeklerin hit parçası şortlarda, seyrek desenlerden çok sık ve hareketli desenlere kadar onlarca alternatif bulunuyor. Nakış desenli şortlar bu grubun en özel ürünü olurken, striktürlü ve armürlü şortların haricinde düz ve desensiz şortlar da bulunuyor.

Black&Grey Erkeğinin Keskin Yüzü

Tasarımlarında geometrik öğelerden yararlanan Lufian, 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda daha çok Black&Grey erkeğine alkış tutuyor.

Siyahın vazgeçilmezliği, taş rengi ve griden beyaza açılan bir renk skalası ile besleniyor. Yazın canlı renkleri ufak lekeler halinde kendini koleksiyonda hissettirirken, tasarımlara derinlik ve zenginlik kazandırıyor.  

Yıkamasız ve parlak pantolonlar, bu grubun güçlü ve rijit ceketlerinin altına tamamlayıcı olarak sunuluyor. Gömleklerde daha minimal ve dikişsiz yakalar tercih edilirken, daha soft desenli, beyaz ve gri paletinden esinlenilen detaylar ışık katıyor.

Blok etkisi koleksiyonun kendi içerisindeki gücüyle bütün görünümde birleşerek belirgin olarak dışa yansıyor.