Puma'nın efsane sneaker modeli: Suede

Her devrin klasik ayakkabısı Suede sokak modasını yeniden şekillendiriyor.

Puma'nın efsane sneaker modeli: Suede
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

PUMA’nın, 1968’deki ilk çıkışından bu yana bir ikon haline gelen Suede modeli sade tasarımı ve yenilenen renkleri ile dikkat çekiyor. Zaman geçtikçe değişime ayak uyduran Suede bugünlerde rahat chino pantolonların veya kısa bilek jeanlerin altında sıklıkla tercih ediliyor.

Suede’in zaman tanımayan tasarımı, sneaker tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Suede, ayağı çok iyi kavrayan kauçuk tabanın rahatlığı ve yumuşacık materyali ile renklerinin tarzı için sıklıkla tercih ediliyor.

1481527815_16aw_ig_sp_suede_050116_794_rgb.jpg

PUMA, bu sezon spot ışıklarını müzik ve eğlence dünyasına damgasını vuran genç trend yaratıcılarına çeviriyor. Bu isimler arasında stil ikonu ve sosyal medya fenomeni Kylie Jenner, snap kraliçesi ve “ortam direktörü” YesJulz, hiphop dünyasının en akılda kalıcı ikilisi Rae Sremmurd ve rap sanatçısı Young Thug yer alıyor.7/24 Snapchat’te olan bu isimlerin sneaker tercihleri arasında Suede her zaman önde geliyor. Kendilerine özgü tarzlarıyla, sneaker kültürünü ilginç ve canlı tutuyorlar.

PUMA, geçmiş günlere de selam göndermek için efsanevi sokak fotoğrafçısı Jamel Shabazz’ı, bu genç trend yaratıcılarıyla bir araya getiriyor. 80’lerde New York sokak ve hiphop kültürünü fotoğraflayan ve Suede’in popüler olmasında büyük katkısı olan Shabazz, bu kez de tüm ekibi Brooklyn’in Bed-stuy bölgesinde fotoğrafladı. Bu çok özel fotoğraflar dünyanın her yerindeki PUMA mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında kullanılacak.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News