19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı...

İyi ki doğdun, mavi gözlü dev. Ruhun şad olsun. Atamızın nezdinde, tüm silah arkadaşlarının, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Mekanları cennet olsun.

Gençler, onlar geleceğimiz, onlar umudumuz. Lütfen, gençlerin geleceğini heba etmeyin, okumalarına engel olmayın, hayallerine ket vurmayın, umutlarını kırmayın, köstek olmayın. En önemlisi, kız - erkek ayırmayın. Sen erkeksin, sana herşey mübah, asla - asla - asla.

Aksine, umut aşılayın, hayallerine destek verin, yollarını açın. Bırakın, gençler koşsunlar, çoşsunlar, neşeli olsunlar. Aa, o ayıp, bu kayıp deyip, mutsuz kılmayın.

Çünkü, onlar bizlerin geleceği.

Gençler, sizi  seviyorum, iyi ki varsınız.

Her yıl, 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin millî bayramıdır. 19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır, ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. (Vikipedi)

Ne mutlu Türküm diyene.

* * * * *

ZIP - ZIP KUŞU ...

Bu aralar içim - içime sığmıyor, desem yeridir.

Zıp - zıp kuşu kondu, sanki ruhçeme :). İşçi arılar, dans ediyor beynimde.

Bu bahar başka bahar benim için. Yazımı yazıyorum, araştırmalar yapıyorum, sokakları arşınlıyorum.

Tren misali, üzerimden geçen tozlu - dumanlı "dükkan" (iş kazası diyelim) olayını, hafızamdan tamamen sildim.

Önümüzde ki maçlara bakacağız şekerim dedim, ve kırmızı mühürü bastım üzerine.

Sizlere tavsiyem, hiçbir zaman başınıza gelen, asap bozucu durumlarda, takılıp kalmayın. Tecrübeyle sabit, hayat duruyor, o anlarda. Sanki, hayatın tüm şalterleri iniyor. Çevrenizdekiler, illallah diyor sizden.

Kısa bir süre S verin, herşeye. Sonra da, sallayın ötelere. Demesi kolay, gel de bana sor demeyin.

İnsanız, elbet beşer - şaşarız. Ama, yaşadığımız sıkıntılardan ders almayı, mutlak bilmeyiz.

Sonra da, küllerimizden yeniden doğmayı becermeliyiz.

Haydi, silkelenin ve kalkın ayağa. Hayat, kollarını açmış sizi bekliyor.

* * * * *

MİNİK NOTLAR ...

- Bu hafta ayakkabı & çanta düşkünü hemcinslerime yine, İnstagram dan bir adres vereceğim. "Neslihan Canpolat", herşey hakiki deri, ve modeller çok hoş. Eee, kadın zevki bir başkadır. Sezon ayakkabı alışverişine çıkmadıysanız, muhakkak göz atın derim. Hem, Nişantaşı'nda da butikleri var

- Eğer sizlerde benim gibi, hayvan sevdalısıysanız, İnstagram da, harika bir adres var, Fluffypack çok şeker videolar & fotoğraflar var. Kafa dağıtmaya,  ilaç gibi geliyor.

* * * * *

LÜGAT 365 ...

Gelelim bu hafta ki kelimemize;

NAZIM;

İlk anlamı tanzim eden, düzenleyen olan Arapça kökenli kelime, edebiyatta ise dizen, şiir yapan, manzume yazan kişi manasına gelir.

* * * * *

Sevgili Evren, sağlıkla - sıhhatle - bereketle - şansla - hayırlı haberlerle - kocaman kahkahalarla - offsuz - ahsız - vahsız geçsin günümüz pls.

Pazartesiye kadar hoş kalın, hoşça kalın.

Sağlıklı, musmutlu  haftasonları.