2 satırla geçiştirilmemeli

Mustafa Koç' un ani vefatıyla, hepimiz bir kez daha hatırladık ki, hayat son derece kısa.

Hepimiz biliyoruz ki, oyunun sonunda şahta piyonda, aynı kutuya konuyor. Kavga, dövüş, yarış, başlangıç, bitiş, hepsi boş. Önemli olan, tek şey var, o da hoş bir seda bırakabilmek bu gök kubbede. Gerisi, fasa fiso. Nurlarda yat Mustafa Koç. Allah tüm Koç Ailesine, Koç Camiasına, ve dostlarına sabırlar versin.

*  *  *  *  *

Geçen hafta Çarşamba günkü, karne hediyeleri  yazımda, özellikle bir konuyu yazmamıştım. Çünkü, şimdi bahsedeceğim mevzu, iki satırla geçiştirilmeyecek kadar önemli.

Lütfen, çocuklarınıza hediye olarak dört ayaklı bir can "satın" almayın.  Sokaklar, vazgeçilmiş, mutsuz bakışlı nefeslerle dolu. Özellikle, köpekler itina, sorumluluk, sabır, bolca sevgi ister.

Günde, en az iki kez tuvalete çıkarmak, hergün taramak gerekir. Yürüyüşten dönüncede  patilerini temizlemeniz şart. Ay çocuk istedi aldım, sıkıldı deyip, iki gün sonra kapının önüne koyamazsınız. Unutmayın, onlarında ruhu var. Ev ortamına alışan köpek, sokak şartlarında barınamaz. Kavga etmeyi bilmez, yemek bulmayı beceremez. Şanslıysa onu yuvasına biri alır, yoksa sokaklara mahkum kalır. Kimi sokağa atılan köpekler, mutsuzluktan yemek yemeyi reddedip, resmen intihar ediyor. Her gördüğüm vazgeçilmiş köpek fotoğrafıyla, benim içim kavruluyor. Alacaksanız da, sokağa atılmış bir köpek alın. Barınaklar, çok zor şartlarda, yaşam savaşı veren cins - cins köpeklerle dolu.

Hiç merak etmeyin, bir aya kalmaz sevginizle yuvanızın ferdi haline gelirler.

*  *  *  *  *

Sevgili Evren, varsa hayatımızda ki tüm karanlıkların dağılacağı, sağlıklı, bereketli umutlu, huzurlu, denizler kadar bereketli, off değil ohh diyeceğimiz, kafası kötülüğe değil iyiliğe çalışanların etrafımızda olacağı, mutluluktan yere göğe sığamayacağımız, enerjik, cadı süpürgesiyle gezenlerden, kuytuda bekleyen art niyetli insanlardan çok uzaklarda, dostlarla, ailemizle bir arada, bonibon tadında bir hafta olsun hepimize pls.

Çarşambaya kadar hoş kalın, hoşça kalın.