Atalay Filiz henüz yakalanmadı !...

Türkiye 11 gündür diken üstünde. Filiz' in geçmişi aralandıkça, ortaya ürkünç detaylar çıkıyor. Ankara' da işlediği çifte cinayetten sonra, terk ettiği arabasından çıkanlar, az önce Müge Anlı' nın programında yayınlandı.

İzlerken, tüylerim diken - diken oldu. Kazma, kürek, yorganı geçtim, dişçi setine benzer, bir set çıkmış arabadan. Hani geçen yazımda yazmıştım, kiraladığı depoyu bulmuşlardı.

Depodan, bisiklet, kitaplar, CD ler vs vs çıktı. CD lerde ne vardı derseniz, bolca Dexter dizisinin CD leri bulunmuş.

E tamam, Dexter suçluları öldürüyordu falan. Bu çocuk, sadece onun yöntemlerini örnek alıyor. İşte, arabadan çıkan o set, diziden kopyalanmış.

Bizler sadece üç veya dört kişiyi katlettiğini konuşuyoruz. Allah korusun, ya bilmediğimiz başka cinayetleri varsa.

Filiz, son derece zeki, oyun oynamaya bayılıyor. Lise öğretmeninin dediğine göre, günlerce ormanda kalsa bile, aç kalmazmış.

Arabadan çıkanlara, bakarsak yanında taşıdığı valizlerde, muhtemelen bu tip malzemeler var.

Lütfen, herkes ama herkes azami dikkatli olsun. Maalesef, zeki olmasından sebep her türlü kılığa girebilir. Kadın olabilir, abartıyorum sakat rolüde oynayabilir. Karşımızda, son derece tehlikeli bir katil var.

Olur da görürseniz, ivedilikle 155 i arayın. Gereksiz kahramanlıklara kalkışmayın.

İnşallah Perşembe gününe kadar yakalanır da, derin bir oh çekeriz.

Konuya dair Elvo notu; lütfen çocuğunuz için büyük hedefler koymayın. Vicdanlı, hayvansever, iyi kalpli, yardımsever, onurlu, haysiyetli olsun. Eğitimi için çok çırpınmayın. Yeter ki okusun. Ay o okul, bu okul yarışlarına koşmayın evlatlarınızı. Her istediğini her zaman karşılamayın. Çünkü büyüdüğünde, herşeye sahip olan çocuk mutlaka boşluğa düşer. Mutlu olsunlar en önemlisi bu.

* * * * *

ANNE OLMAK VEYA OLMAMAK ...

Ben 36 yaşımda evlendim. Kısmetse önümüzde ki ay onikinci yılımızı kutlayacağız.

Ben bile isteye çocuk sahibi olmadım. Pişman mıyım derseniz asla değilim derim. Hem de gönül rahatlığıyla.

Sevgilimin bir oğlu var. Bu konunun  kararını, tamamen bana bıraktı. Bende seni yaşamayı tercih ederim dedim. Ve böylece konuyu kapattık.

Benim çocuğum yok ama, Allah ömür versin bir tane yeğenim var. Ben doğursam Melissa' yı ancak bu kadar severdim. Aa, Shela kızım var. O da evlat benim için.

Ayrıca can dostlarımın, kıymetli evlatları var. Hepsinin ikinci annesiyim.

Yani ben kendimi hiçbir zaman yarım yamalak hissetmedim.

Doğurup - doğurmamak konusunda, herkes özgürdür. Bu istek meselesi, sevmek - sevmemekle katiyetle alakası yok.

Yeri gelmişken, lütfen yeni evlenenlere üç ay sonra, baskı yapmaya başlamayın. Çocuk ne zaman, eh hadi doğur bir tane gibi laflar atmayın.

Bırakın herkes nasıl mutlu oluyorsa, öyle yaşasın.

* * * * *

MİNİK NOTLAR ...

Malumunuz ara - ara sizlerle, İnstagram' dan bazı alışveriş sayfalarını paylaşıyorum. Bugün yine bir kaç   sayfa paylaşacağım.

-Yaz geldi, yakında okullar tatile girecek. Ardından, tatil programları havada uçuşacak. Sizde benim gibi, küçük butik otelleri tercih edenlerdenseniz, butik_oteller sayfasına, program yapmadan bakmanızda fayda var derim. Yunanistan & Türkiye' den bir sürü öneri var. Mekan fotoğrafları oldukça hoş.

-Amerika'dan Orjinal (dan bitişik yazılıyor)

Çanta & ayakkabı deryası diyebilirim.  Az biraz da saatler var. Özellikle, marka ürünler kullanmayı seviyorsanız, bir göz atın derim.

* * * * *

Sevgili Evren, sağlıklı & bereketli & huzurlu & renkli & sevinçli & hayırlı & uğurlu & şanslı & başarılı & kötü hiçbir şeyle karşılaşmayacağımız, muhteşem bir hafta yaşayalım hepimiz pls.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.