Bağdat Caddesi medenidir, elegandır...

Pazartesiyi Salı gününe bağlayan gece, evde tuvalete kalktığımda, bir düştüm, pir düştüm. Ayağımda krem vardı, kendimi bir anda, yerde buluverdim. Sonuç, üç dikiş mosmor gözaltları, ve şiş bir yüz. O anda, kendimi nasıl kasmışsam, ensem, boynum fena ağrıyor. Elmacık kemiğim kırılmanın eşiğinden dönmüş. Yakında, sakarlık konusunda tüm rekorları egale edebilirim. Neyse, bunada şükür. Allah beterinden korusun.

*  *  *  *  *

Hatayı hatayla kapatmak, off çarpı beş şiddetinde, deprem demek oluyor. Bir hataya mı düştük. Onu gizleyeyim derken, daha da batarız. Ama fark etmeyiz. Üzerini örteyim telaşından, iyice saçmalarız.

Arkadaşım olabilir, herkes hata yapabilir, insanız elbet. Beşer, şaşarız. Önemli olan, ondan ders almayı bilmektir. Bir sonra ki adımımızda, daha temkinli adımlarla, yola devam etmektir. Yoksa, bu bir kar yumağı haline gelir, önüne geleni kapar götürür. Sende, iyot gibi açıkta kalıverirsin. Onun için, sen sen ol, sakın ama sakın, hatayı - hatayla örtme. Yoksa, kafanı duvarlara çok vurursun. Olan olmuş, önündeki maçalara bak.

*  *  *  *  *

Çocukluğumun geçtiği yer, Bağdat Caddesi, Suadiye. Yazın, sabahlara kadar, kapının önünde çekirdek çitleyip - saklambaç oynadığım semt. Açıkhava sinemasına, neredeyse tüm mahalle Bağdat Caddesini yürüyerek gider, geceyarısına doğru dönerdik. Annelerimizin aklı, hiç bizde kalmazdı.

Ya geçen gece yaşanan, tecavüz vakası, inanın aklım almıyor. Bağdat Caddesi medenidir, elegandır, son derece güvenlidir. Tanıyan, tanımayan herkesin birbirini gülümseyerek selamladığı caddedir.

Bu vaka ile anılması, beni son derece etkiledi. Tecavüz, her nerede olursa olsun, korkunç bir durum. Allah kimsenin başına vermesin. Üstelik, adam servis şoförüymüş. Ona emanet çocuklar var. Ay düşündükçe ürperiyorum.

Pardonla, pişmanımla geçiştirilemeyecek kadar mühim mevzu.

Bu gözü dönmüş canilerin, kesinlikle aftan yararlanıp çıkmaması gerekiyor. Çünkü, bu kısır döngü devam ettikçe, tecavüzlerin durdurulmasına imkan yok. Tecrite atılıp, orada çürümelerini sağlamak gerekiyor.

Yeri gelmişken, kızımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyor, yaşadığı travmayı çarçabuk atlatmasını, can-ı gönülden diliyorum.

*  *  *  *  *

Sevgili Evren, sağlıklı mı sağlıklı, ferah mı ferah, bereketli mi bereketli, geleceğe dair güzel işaretler alacağımız bir gün olsun bugün hepimize pls.

Pazartesiye kadar hoş kalın, hoşça kalın.