Bir bayramı daha geride bıraktık...

Geliyor, geldi derken, aaa a Bayram bitiverdi. On gün nasıl geçti inanın anlamadım.

Bu yıl evlilik yıldönümümüz Bayramın ilk gününe denk geliyordu. Bizde iki kutlamayı birleştirelim dedik. Ve o akşam dostlarla Melissa Restoranda şahane bir yemek yedik. Pastamız ise nefisti. Size pastamızı aldığımız  pastaneden bahsetmeden olmaz. Detayları aşağıda ki satırlarda bulacaksınız.

Bayramın son iki gününü de Sevgilim ve ben ağır griple geçirdik. Çünkü bizimki gece klimanın açık olduğunu unutup, bir de pervane açınca olanlar oldu.

Öksürük, tıksırık, biraz ateş resmen nakavt etti bizi. Ayağa kalkması, toparlanması üç günü buldu. Neyse, bugün daha iyiyiz şükür.

Eee sizin Bayramınız nasıl geçti. Çoşup, koşup, arada da dinlenebildiniz mi.

Özlediklerinizle hasret giderebildiniz mi. Kısacası su gibi aktı mı günler.

Bundan sonra sıra Kurban Bayramında. Muhtemelen bir on günlük tatil maratonu daha bizleri bekliyor.

Eh o vakte kadar, sağlıcakla kalınız.

* * * * *

BENEK PASTANESİ - TARABYA...

Benim için kutlamaların gerçek pay sahibi pastalardır. Gecenin en önemli anında, ışıklar söner ve pasta assolist edasıyla, sahnede ay pardon masada ki yerini alır.

Son yıllarda lezzeti kadar, dizaynı da önem kazanmaya başladı. Öyle olmasa bu kadar pastacılık kursu neden açılsın.

Baksanıza neredeyse, her köşe başında bir butik pastane açılır oldu.

Şimdi gelelim konunun başlığında adı geçen Benek Pastanesine. Ben bildim bileli, Tarabya Meydanında vardır bu pastane.

Bayram telaşına düşünce maalesef bu yıl, yıldönümü pastamız sona kaldı. O anda aklıma Tarabya' da ki Benek geldi.

Aradım büyükçe pastaları varmış. Yemeğe giderken iki dakika uğradım. Meğer pasta çıkalı iki saat olmuş. Kreması az meyveli bir tane pasta seçtim.

Pasta hazırlanırken de sahibesi Hanımefendi ile başladık sohbete. Onların en meşhur, çocukluğumun rüyası çikolatalı kekini hala satıyorlarmış. Meğer burası açılalı 36 yıl olmuş.

Sohbete devam ederkende, bir tane hiç yağsız - şekersiz sadece balla pişirdiği kurabiyeden tattırdı. Off, hemen ağzınızda dağılıveriyor.

Pastanede ki tüm ürünler sahibesi tarafından üretiliyormuş. Sabahları da oldukça detaylı kahvaltı servisleri varmış. Birgün deneyeceğim mutlaka.

Gelelim bizim pastamıza, tek kelimeyle muhteşemdi. Meyveler sanki dalından koparılmış gibi tazecikti. Oldukça hafif bir lezzeti vardı. Yaz pastası işte budur dedik hepimiz.

Bir gün kesin uğrayın. Bana hak vereceğinizi düşünüyorum.

* * * * *

YAZ = EGE = KAZINLANMAK MIDIR....

Dün Twitter da İzzet Çapa Bodrum Nikki Beach in menüsünü yayınlayınca bende şalterler attı.

Yıllardır yazları Bodrum' a giderim/iz. Evimiz Ortakent Yeşiyurtlular Sitesinde. Şahane bir denizimiz ve plajımız var. İnanın oradan çıkmak istemezsiniz o derece keyifli bir plaj. Arada dışarıya gidecek olursak doğru Bitez Sarnıç Beach e gideriz.

Açıkcası üşeniyoruz çok uzağa gitmeye. Yaşlandık mı ne, yoksa yirmili yaşlarda o Beach senin, bu Beach benim gezerdik.

Şimdi kazık mevzuna gelirsek, geçmişte de giriş fiyatı vardı, ama hiçbir zaman o kadar uçuk değildi rakamlar. Keza yemek ve içmekte öyleydi.

Şimdilerdeyse, resmen  kısa süren yaz sezonunun acısını çıkartıyorlar.

Gelelim Niki Beach e. Dün fiyatları görünce gözlerim resmen yuvalarından fırladı. İki kişilik ortaya biftekli yemeği seçecek olursanız bedeli '750' TL. Sanki ortak danaya giriyorsunuz.

El insaf yahu, el insaf.

Bir de Miami Şubesinde ki fiyatlara göz attım. Neredeyse küçük dilimi yutuyordum. En pahalı seçenek '39' USD yani '113.23' TL. Pesoğlu pes diyorum.

Yahu bizim çocukluğumuzda Beach vardı da biz mi gitmedik. Mis gibi; Suadiye - Sürreyya - Moda Plajları vardı. Hey gidi hey.

* * * * *

Sevgili Evren, haftamız sağlıklı - besbereketli - başarılı - kırılmadan - darılmadan - farkındalık kapıları açık - içimizden geldiği gibi, içinde kötülük taşıyanlardan ırakta - neşeli mi neşeli geçsin pls.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.