Bir günde iki amiral yitirmek

Değerli düşünür dostlarım,
Türk Deniz Kuvvetleri ve mensupları için kolayca unutulması mümkün olmayan acı dolu bir hafta yaşandı.

Balyoz davası kapsamında haksız, hukuksuz, asılsız, vicdansız ve ahlaksız suçlamalarla üç yıl zindan hayatı yaşatılan, bu süreçte çaresizlikten, kahrından, savunma hakkının elinden alınmasından yorgun düşen ve incinen onuru nedeniyle yaşadığı yoğun stresten dolayı bağışıklık sistemi çöken Amiral Cem Aziz Çakmak amansız bir hastalığa yakalanmıştı.

Uzun süre direnmesine ve yaşam mücadelesi vermesine rağmen iki gün evvel tedavi gördüğü GATA 'da hayatını kaybetti.

Amiral Çakmak önceki gün askeri bir törenle ve göz yaşları arasında Selimiye camiinden son yolculuğuna uğurlandı.

Sevgili okurlar,
Ayni gün ikinci bir acı haber daha geldi. Amiral Levent Temel , Cem Çakmak 'ın uğurlanmasına iştirak etmek ve silah arkadaşına son vazifesini yerine getirmek için evinden çıkmak üzere iken geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybetti.

Her iki müteveffa amiral de
çok yakından tanıdığım, memleket sevdalarına, liyakatlerine, engin bilgi ve birikimlerine,vizyonlarına şahit olduğum mümtaz subaylar , yürekli ve bilekli kahramanlardı.

Çok ama çok üzgünüm. Mekanları cennet olsun. Allah geride kalanlarına sabırlar versin dilerim.

Bu gün köşemi onların aziz hatıralarına tahsis etmek istedim.
Türk Deniz Kuvvetleri bu coğrafyada gerçek anlamda dosta güven, düşmana korku verebilecek caydırıcı bir güç haline gelirken bu iki Amiralimizin büyük katkıları, mücadeleleri olmuştu. Haklarını ödeyebilmek için şerefli isimlerini yaşatmak misyonu ve sorumluluğu başta TSK olmak üzere tüm asil Türk milletine aittir.

Bu gün ne TBMM başkanlık seçimi, ne sığ ve seviyesiz koalisyon hesapları ne de basiretsiz siyasi liderler hakkında yazı yazmak gelmedi içimden.
Hiç biri umrumda bile değiller ..

Güle güle yiğit Amirallerim, rotanız cennet , yolunuz ışık ve rüzgarlarınız kolayınıza olsun..

Saygımla

Serdar Durat
Stratejist