DASK ödeme yapıyor, bankalar el koyuyor... Depremzedeler mağdur!

Güncelleme:

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı ve Haber3.com yazarı Levent Küçük yazdı: DASK ödeme yapıyor, bankalar el koyuyor; depremzede vatandaşlarımız mağdur oluyor...

Derneğimize ulaşan bazı depremzede vatandaşlarımız, vadesi geçmiş kredi borçları bulunmaksızın ve teminata konu taşınmazları az hasarlı olarak mevcudiyetlerini koruduğu halde, DASK tarafından kendilerine yapılan ödemelerden bankaların vadesi gelmemiş kredi borçlarını mahsup ederek, kalan tutarı kendilerine ödediğini belirterek, banka uygulamalarından mağdur olduklarını ifade etmektedir.

Kredilerini vadesinde düzenli olarak ödediklerini belirten depremzede vatandaşlar, DASK’tan aldıkları bedellerle hasarlı evlerinin onarımını gerçekleştireceklerini, bankaların bu haksız uygulamaları nedeniyle mağdur olduklarını belirtmektedirler.

Depremde maddi ve manevi olarak büyük kayıplara uğrayan depremzede vatandaşlarımız, sosyal yardımlar ve DASK ödemeleri ile yaralarını bir nebze sarmaya çalışmaktadır.

Depremzede vatandaşlarımızın ekonomik çıkarlarını korumak ve mağduriyetlerini gidermek amacıyla, başta bankalar olmak üzere, yetkililer tarafından konunun değerlendirilerek, uygulamadan kaynaklanan sorunların acilen giderilmesi yerinde olacaktır.

Kamuoyunun ve yetkililerinin dikkat ve değerlendirmesine sunuyoruz.

Saygılarımızla.

Levent KÜÇÜK
Genel Başkan
Tüketiciler Derneği (TÜDER)

Diğer Yazıları
SMA hastalarına yardım toplama
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden beklentiler…
Seçim sonuçları hayırlı olsun
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun...