Deniz' in Dibi ...

Deniz Seki' nin yeni çıkan, Deniz' in Dibi - kitabı Sevgilimin Cumartesi sürprizi oldu bana.

Her okuduğum satırda, ki şu ana kadar yetmişüç sayfa okudum, iliklerime kadar, o soğuk ve gri duvarları hissettim. Miniminnacık avluda, bir avuç gökyüzüne dokundum. Volta attık, iki ileri, bir geri. Anladım ki, Deniz Seki meğer ne güçlü bir kadınmış.

Nişanlısı Faruk Bey, gerçekten adam gibi adammış, Görüş günlerinde, aralarında ki o kalın cama rağmen, aşkları tam gaz devam ediyor. Artık, böyle koca yürekli adamlar, bir avuç ya var, ya yok. Helal diyorum usulca, ta yürekten.

"Topraksız Zincirlikuyu' dayım"

"Kuyusu aynı derin, bir avuç toprağı yasak"

Kitap, bu sözlerle yüzünüze inen koca bir tokat gibi başlıyor.

Yüreğine sağlık Deniz Seki. Tez vakitte Allah kurtarsın.

Selam olsun, Deniz Seki' ye ve orada bulunan, tüm Kadın kader mahkumlarına.

* * * * *

MUMYA MUM
BÜYÜKARMUTLU ...

Bendeniz, bir mum delisiyim. Akşamları, evimizi gören kilise zannedebilir. Hani, eksiği var, fazlası yok diyebilirim. Allahtan, bize gelen dostlarımızda seviyor mum ışığını.

Akatlar' a çıkan yolda bir mumcumuz var. Sahibi gerçekten efsane diyebilirim. Binden fazla mum var dükkanında. Yirmialtı yıldır bu işi yapıyormuş.

Ve bütün mumları, dükkanın yanındaki imalathanede üretiliyor.  Envai çeşit kokuda ve renkte, organik, melekli, boy boy bahçe için olanları, artık mum ile ilgili aklınıza ne geliyorsa, rahatlıkla burada bulabilirsiniz. Bir de,  cam kavanozda mumunuz bitince götürüyorsunuz, size cüzi bir ücret karşılığında içini yeniden dolduruyorlar.

Yolunuz o tarafa düşerse, mutlaka uğrayın derim. Kendiniz için,  veya bir dostunuzun ziyaretine giderken, harika bir hediye alternatifi olabilir.

Benim de selamımı söylemeyi unutmazsanız, sevinirim.

* * * * *

Sevgili Evren, taze haftamız;

sağlıklı, bereketli, renkli, huzurlu, kötülüğe dair hiçbirşeyle karşılaşmayacağımız, sevdiklerimizle kocaman sofraların etrafın toplanacağımız, artısı çok eksisi yok, müjdelerle bezenmiş, yaşasın nidalarıyla dört bir yanı çınlatacağımız, pamuk şekeri tadında bir hafta olsun hepimize pls.

Günaydınlar, günaydınlar kucak dolusu günaydınlar.

Çarşambaya kadar hoş kalın, hoşça kalın.