Grillas - Reşitpaşa

Küçücük kutu gibi bir dükkan. Grillas Reşitpaşa' da yokuşun kenarına konuşlanmış.

Henüz hikayeyi bilmeden, dedim ki burada farklı birşeyler var. Duvarlarının grisi, apliklerinin sıradışılığı hımm dedim, az bekle.

Meğer, buranın sahibesi Didem Hanımın onaltı yıllık profesyonel bir şef geçmişi varmış. En sıkısından üniversite  eğitimleri ve üç üniversite diploması, aklınıza gelebilecek A Plus Otellerin mutfağında iş tecrübeleri olan birisi, ancak böylesi farklı bir dükkan açarmış dedirtti bana.

Menüde yedi  hamburger ve yedi sosisli çeşitleri var. Patatesleri mmmm  diyorum. Ah ya o ekmekler son derece baştan çıkarıcı, ekmekler tamamen kendi üretimleri.

Bozduk rejimi ama gerçekten değdi. Hani aranızda rejimde olan varsa, ödül olarak Grillas' a uğrayın derim.

Ahh ah siz sevgili okuyucularım, sizin için resmen rejimimi yaktım. Elbette, ceza olarak akşam yemeği yemedim. Kaloriler rüyama girdiler. Bir - bir beni beni kovaladılar.

* * * * *

MİNİK NOTLAR ...

-Oh ya, en sonunda Atalay Filiz yakalandı. Memleketçe derin bir nefes aldık. Korku filmi en sonunda The End yazdı. Geçmiş olsun Türkiye.

-Ben yazılarımda elimden geldiğince siyasete girmemeye çalışıyorum. Ama bazı mevzular arada fena gıdıklıyor beni. Zannımca da çoğumuzu.

Dün bir TV kanalında bir ilahiyatçı "namaz kılmayan hayvandır" diye abuk bir cümle sarf etti. Neresinden bakarsanız rezalet bir söz.

Burada hayvanlara hakaret var. Sevgisizlik var. Zorlama var.

Acaba bunu söyleyen zat,hiç National Geographic izlemiş midir. Hiç zannetmiyorum. Onların aile hiyerarşisine şapka çıkarmamak mümkün değil. Hele birbirlerine olan bağlılıkları.

Bence söylemin arkasında, daha farklı şeyler var gibime geliyor. Sokakta su içme, simit yeme, namazı ihmal etme.

Yahu bizim dinimiz zorlama bir din değil ki.

Hatırlasanıza  çocukluğumuzda kuş orucu vardı, peki o ne olacak.

Neyse, ben hayvanları çok seviyorum. Onlarsız hayat düşünemiyorum.

* * * * *

YUVA ARAYAN CİNS KÖPECİK ...

Benim çok sevdiğim bir dostum, resmen dört ayaklı delisi. Evinde bir Labrodor Retriever' i var ama, sokakta bulduğu hali perişan köpeciklere geçicide olsa yuvasını açıyor.

Şimdi de, tek gözü darbeden kör olmuş, dişlerinin yarısı olmayan cins bir köpecik evinde. Ama arkadaşım bu ayın 20 sinde şehir dışına gidiyor. Ve uzun süre dönmeyecek. Acil yuva bulmamız gerekiyor.

Ciddi olarak yuvasını açmak isteyen olursa, arkadaşım Aylin Aslan' a (533) 479 16 16 numaradan ivedilikle ulaşsın lütfen.

Yere kalem düşse hoplayan, tuvaleti gelirse gelip uyandıran, aşıları tam, eğitimli yavrucak sizi bekliyor.

On günlük değil, ömürlük olsun diyorsanız, hemen tuşlayın telefonun tuşlarını.

* * * * *

Sevgili Evren, haftamız sağlıklı - bereketli - pozitif enerjiyi mıknatıs gibi kendimize çekeceğimiz, huzurlu - işlerimiz rast- mucizevi babından şeylerin bizleri bulacağı - kötü hasletlerden uzakta - şıkır şıkır - fıkır fıkır - billur misali olsun pls.

Perşembe gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.