Işın Mumcu Atölye - Reşitpaşa

Geçtiğimiz Cuma günü, hayatımda ilk kez, bir workshop a katıldım.

Sizlere, geçenlerde bahsettiğim, Işın Mumcu' nun Atölyesinde, gerçekleşti bu eğitim.

Yaparım, yapamazsın derken, bir baktım üzerimde kocaman önlükle, taburede oturuyorum. Önümde, diktörtgen bir ahşap plaka duruyor. Tenekelerde rengarenk boyalar,  çeşitli ebatlarda fırçalar.

Şimdi, sizlere biraz bu workshop dan bahsedeyim. Annie Sloan Chalk Paint, bugüne kadar bildiğiniz boyalardan çok farklı. Aklınıza gelmeyecek, materyali, bu boyayla boyayabiliyorsunuz.

Hele de, evinizde farklı şeyler denemeyi seviyorsanız, kesinlikle size göre diyorum. Hazır, bahar geldi, bahçenizde - balkonunuzda renklendirme yapmayı düşünüyorsanız, hiç durmayın derim.

Minicik bir ipucu vereyim, kadife kumaşı dahi boyayabiliyorsunuz bu boyayla.

Cuma günkü eğitimde, üç çeşit boyama tekniği gösterdiler. Üçüde birbirinden farklıydı, inanılmaz keyif aldım. Bir renk kartelası var ki, zannedersiniz şekerci vitrini.

Hani, bu eğitimi bende almak istiyorum derseniz, Işın  Hanım Atölyesinde size bu dersi vermeye hazır. İster yakın arkadaş grubunuzla (maksimum sekiz kişi), isterseniz de sadece size özel. Üstelik, ders bitiminde de, bu boyalardan alma şansınız var.

Yok ben uğraşamam derseniz de, Atölyede bu boyayla boyanmış, harika mobilyalar ve aksesuarlar mevcut. Tercih sizin.

* * * * *

İMÇ ÇARŞI - AKSARAY  ...

Hazır dekorasyon konusu açılmışken, oradan devam edeyim.

Cumartesi sabahı, birşeyler bakmak için, yolum İmç Çarşısına düştü.

Sezon açılmış, bahar - yaz renkleri çıkmış vitrinlere. Bahar mevsimi, evlerde boya, bahar temizliği mevsimidir.

Perdeler sökülür, yıkanır. Kışlık - yazlık olayına girişilir. Gerek görülürse de, koltukların kumaşı değiştirilir.

Eğer böyle bir düşünceniz var ise, Aksaray' a doğru gidin derim. İçiniz açılacak, çocuklar gibi şen olacaksınız.

İhtiyaç listesi çıkarmadan sakın gitmeyin. Yoksa, kafanız bulanabilir.

Elvo, demedi demeyin.

* * * * *

HAYATA 10 - 0 BAŞLAMAK ...

Hayata, 10 - 0 önde başlamak. Ağzında gümüş kaşıkla doğmak, ve öylece büyümek. Ya gerisi, ya yaşamın dalgaları. Olur a hayat bu, günlerden bir gün, savunmasız, hazırlıksız yakalanırsan, dev dalgalara. Sen pamuklardan, bulutlardan, yeri de göremezsin. Hep öyle pespembe sanıyorsundur, yeri – göğü.

O zaman, ne on kalır, ne de sıfır. Lök diye oturursun şapa.

Ama, karakterin çelik gibi sağlamsa, önce silkelenirsin, sudan çıkan kuşlar misali. Sonra da, atarsın çeri, çöpü üzerinden devam edersin, kaldığın yerden yola.

Ya çelik gibi değilsen, ehh kolay gelsin o zaman. Tamam hayat bu, kimine felek, kimine de kelek.

On sıfırcılar, asla bilemezler mahalle arası gazozuna maç yapmayı, Teksas -Tommiks takasını, dondurmasına bisiklet yarışını, dostluğun dibini. Ah o zar bir ters gelsin, işte o zaman görürler, hayatın gerçek yüzünü.

Mecburen, nereden başlasam kardır diyerek, düşerler yollara. Belki, denk geliriz köşenin birinde, sakın kaçmayalım uzatalım elimizi cesurca. Zararı olur mu, diye düşünmeyin, siz alışkınsınız bu sularda yüzmeye.

Artık indi bulutlardan, o da yüze, yüze varır bir kıyıya elbet.

* * * * *

TAZE HAFTA GELDİ HOŞ GELDİ ...

Haydi bakalım, yeni bir hafta daha başladı, başlar.

Vira Bismillah deyip, çıkalım yola, aheste - aheste. Bu yol uzun bir yol, yedi gün süresince, hep düz gitmeyecek bilesiniz, giderse bir tuhaflık var diye, düşünün derim.

İnişler, çıkışlar, çakıl taşları, kayalar, virajlar, hatta bazen keskin olacak o virajlar. Güneşli, bulutlu, yağmurlu, zaman zaman da su gibi akıp gidecek, bir yolculuk bu.

Korkmayın sakın, arada elinizi ateşin altına koymaktan, yan tarafta bir kova su var, görmeyi bilin yeter ki. Olur a, panik zilleri çaldı diyelim, öyle anlarda da, kocaman içten bir nefes alın.

Adı üzerinde yol bu, her türlü zorluk bizim aşmamız gereken bir sınav diye düşünün. Elbette, bunların yanında eğlenceli, bol kahkahalı molalar da olacaktır, elinizden geldiğince keyfini çıkarın böylesi sihirli anların.

Şimdiden iyi yolculuklar. Kemerlerinizi bağlamayı unutmayın lütfen.

* * * * *

Sevgili Evren, sağlıklı, bereketli,huzurlu,bol paralı, kıymetli dostlarımızla bir arada, öcülerden-böcülerden - kötülerden çoook uzaklarda, şahane sürprizlerle dolu bir hafta olsun, bu hafta hepimize pls.

Çarşamba gününe kadar hoş kalın, hoşça kalın.