Makamlar ve emanetçileri

Değerli Düşünür Dostlarım,

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya ve Belçika 'daki gençlik buluşması etkinliğinde konuşmuş.  Eleştiriler üzerine makam aracını bırakacağını açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e " seslenerek 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık." çağrısında bulunmuş. 

Toprakları toprak yapan üzerindeki Kan ise ?

Makamları makam yapan kapılarındaki arabaların markaları mıdır ?

 

Ayrıca seçimlere bir ay dan daha az bir zaman kala yoğun açık hava konuşmalarına istinaden şu açıklamayı yapmış.
 "Konuşmalar yapıyorum, Yüksek Seçim Kuruluna  şikayet ediyorlar. 'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler? Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım." 
Takdir yüce milletimizindir.
Sevgili Okurlar,
Bazı kişiler vardır haspel kader bulundukları makamlardan beslenirler.
O makamın sunduğu, hakedilmese bile üretilmiş olan olanakları sonuna kadar kullanmaktan hiç çekinmezler. Böyle olunca da itibar larının, saygınlıklarının arttığını sanırlar. 
Bazı başka kişiler de vardır ki ; bulundukları makamları kişilikleri ve müktesabatları ile besler, yüceltirler. O denli tok gözlü ve mütevazıdırlar ki materyalist makam olanaklarını ellerinin tersi ile iterler.
Hiç bir makam sonsuza kadar sürmez, geçici olarak seçilmiş ve/veya atanmış lara emanet edilirler. Bahse konu emanetçiler ise icraatlarının yanısıra biraz da maddi ve manevi olanakları nasıl kullandıklarına göre değerlendirilirler, 
tarihteki ve hak edebilirlerse gönüllerdeki yerlerini alabilirler.

Takdiri ilahi gerçekleşip emir hak vaki olduğunda kimileri için milyonlarca insan göz yaşı döker, tüm dünya yas tutarken ; Kimileri için son yolculuklarında bir fatiha ve helallik dahi çok görülebilir.
Saygılarımla
Serdar Durat
Stratejist