Memleketçe bize bir rahat yok!...

Dün akşam peş peşe gelen son dakika haberleri ile sarsıldık. Önce Mardin/Kızıltepe, ardından Diyarbakır/Sur ilçelelerinde haince saldırılar meydana geldi. 

Az önce, gün ağarınca olayın meydana geldiği yerde çekilen fotoğraflara baktım. Gördüğüm manzara dehşet vericiydi. Bir insan nasıl canavara dönüşebilir dedim içimden usulca.  

Şırnak, Sur ve Kızıltepe 7 si sivil, 12 şehidimiz, onlarca yaralımız var. İnanın aklım almıyor. Nefesim kesiliyor. Uykularım kaçıyor.

Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah ailelerine sabırlar versin.

* * * * *

ALAÇATI' dan  NOTLAR FİNAL BÖLÜMÜ...

-Eflatun Restoran;

Pazartesi akşamı yemek yemek için rezervasyon yaptırdık. Bir akşam öncesinde de hangi masayı istediğimizi özellikle de belirttik. Bir gittik ki, üzerinde kül tablaları olan boyası solmuş bir trafonun yanında, yamuk duran başka masayı bize uygun! görmüşler. Biz itiraz edince de, hemen laf kalabalığına giriştiler. Küstah tavırları da cabası. Hemen restoranı terk ettik. Başka bir mekana konuşlandık.

-Tatilimizin son gününde ise De.ly (Deli) isminde bir pizzacıya gittik. Meğer dükkanın sahibi, Spor Yorumcusu ve yazarı Bilgin Gökberk imiş. Ahçısı İtalyan olunca, bir de Gökberk' in titizliği eklenince ortaya nefis bir mekan çıkmış. Pizzacının Yanına da "Kırmızı Kitabevi" ni açmış. Benim gibi kitap kurduysanız tam sizlik bir yer. Yemekleri beklerken hemencecik iki kitap karıştırıverdim. O arada da siparişlerimiz geldi. Gerçekten herşey çok lezzetli idi. Mekan notlarınıza ekleyin derim.

-Bana göre dostlarınızla tatil yapmak dünyanın en büyük lüksü. İster ev olsun, isterse otel. Hiç fark etmez. Yaklaşık bir hafta, harika anlar paylaştık. 

Her yıl olduğu gibi Alaçatı' nın sokaklarını karış, karış gezdik. Ayşim ve Serdar Bilgiç' e buradan da bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir daha ki tatilde buluşmak  dileklerimle diyorum.

-Bu kadar yemeye, içmeye şükür kilo almadan dönmeyi başarabilmişim eh benden mutlusu yok. Demek ki o kadar yürüyüşün oldukça etkisi olmuş.

* * * * *

LÜGAT 365...

Gelelim bu hafta ki kelimemize;

MEŞAKKAT

Zahmet. Sıkıntı. Güçlük. Dilimize Arapçadan geçmiştir. İkiye bölünmüş şeyin her bir parçası manasına gelen şıkk kelimesinden türetildiği rivayet edilmektedir.

* * * * *

Sevgili Evren bugünden Pazartesi gün doğana dek, sağlıklı, huzurlu, bereketli, mucize kabilinden şeyler yaşayacağımız, keşkesiz cümleler kuracağımız, hayata dibine kadar asılacağımız, olmaz dediğimiz her ne varsa olacağı, çikolatalı pasta tadında geçsin pls.

Pazartesi gününe  kadar hoş kalın, hoşça kalın.