Metanet Sınırları Aşıldı !

Değerli düşünür dostlarım,

Bingöl’de sekiz polisimizin şehit olmasının üzerinden henüz saatler geçmiş iken bu gün Bingöl-Muş karayolunda askeri konvoya düzenlenen terör saldırısı sonucunda yedi kahraman yiğit evlat daha şehit oldu. Basın bu haberleri verirken ‘’yine’’ ibaresini kullanıyor. Artık basmakalıp ifade ile sözün bittiği yerde değil ayni zamanda metanet sınırlarımızın aşıldığı yerdeyiz. Terör belasını bitirmek için bu güne kadar uygulanan ve halen devam eden stratejilerin, yöntemlerin çare olmadığı artık su götürmez bir hakikat halini aldı. Halk tabiri ile ayni/benzer hataları yinelemek sadece aşırı saf olanlara mahsustur mealinde bir deyişimiz vardır ‘’Kör, kuyuya bir defa düşer’’ deriz. Ne yazıktır ki biz ayni kuyuya defalarca düşmekten bir türlü kurtulamıyoruz.

Böylesine hassas ve kırılgan bir konjonktürde bile siyasi polemiklerin, karşılıklı suçlamaların ve istifa davetlerinin, yaklaşan yerel seçimleri merkeze alan paradigmaların ülke iklimine egemen olması ortalama bir akıl sağlığına sahip hiç bir vatanseverin anlayamayacağı kadar kontrolden çıkmış durumdadır. CHP, ülkenin terörle mücadelesinde en önemli ve güçlü kurumu olan TSK nin başkomutanını istifaya çağırmakta, basında CHP genel başkanını istifaya davet eden yazılar yer almakta, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın görevdeki son iki kurmay başkanı Koramiral’ ler suikast ve casusluk gibi suçlar yüzünden tutuklu olarak cezaevine girmekte, Emniyet Genel Müdürlüğü ödenek sıkıntısı nedeni ile zırhlı araçları olmadığı için polislerimizin şehit düştüklerine dair açıklamalarda bulunmakta, MHP ise makam uçağı ve arabalarına verilen paralarla zırhlı araç alınsaydı bu felaketler yaşanmazdı demekte, Millet Vekillerinin giremediği kamplara Holywood yıldızları ellerini kollarını sallayarak ve büyük bir hüsnü kabul ile girebilmekte ! Afyonkarahisar’daki mühimmat deposunun etrafında zaman içinde yerleşim alanı oluştuğu ve yaşanan faciadan sonra şimdi bahse konu mühimmat deposunun yerinin değiştirileceği açıklanmakta..

Sevgili okurlar, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz ancak bu kadarcık kısıtlı bilgilerle dahi olsa bu manzara karşısında sizi bilmem ama benim akıl ve gönül metanetim tükenmiş durumdadır. Allahın selameti üzerimiz olsun !

Saygılarımla