Öcalanın Ankara Hayali !

Hrant Dink öldürüldü ve ardından binlerce insan, hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeni'yiz pankartları eşliğinde yürüdüler. Türkiye bu cinayeti kınadı, bu cinayetten utandı. Biraz da abarttı... Adını değişti.. Dinini değişti.. Ali'ler Veli'ler Hrant oldu. Müslümanlarsa Ermeni.. Üstelik iyi bir gazeteci olan ve fakat “Türk kanı pistir” diyen bir gazeteci için.. Şüphesiz cinayetin bir mazereti yoktur. Kınanmalıdır... Bu son kimseye layık değildir. Ama senin kanına “pis kan” diyen bir gazeteciyi ölümünden sonra kahraman ilan etmenin de gereği yoktur.

Şimdi Diyarbakır'daki cenazelere gözümüz takılıyor. Oturduğumuz yerde bizi rahatsız eden, doğunun kaşınan, kanayan yarası Diyarbakır. Güzel memlekettir, severim. İnsanının iyisi çok iyidir, her yörenin olduğu gibi. Kürt kardeşlerimizin yoğun olduğu bir bölgedir. Maalesef bölücülerin de kendilerine belirlediği merkez rol modelini istemeden üstlenmiş bir şehrimizdir.

Apo'ya sağlanan imtiyazlar günden güne gelişir, hükümetten ılımlı açıklamalar gelirken, bir de televizyon meselesi çıktı ortaya. Zaten bir hükümlüden çok paşa gibi ağırlanan apo için, yakında bilgisayar da verirler demiş Devlet Bahçeli. Hakkı da var. Gidişat öyle gösteriyor çünkü. Bari Play Station3 ya da X-Box de versinler de, “call of duty” oynarak içinde canavarı beslesin apo.  Ama orada bile onu temsil edecek bir karakter yok, çünkü askerler savaşıyor oyunda, hainler değil.  Utanır da elinden bırakır belki josystick'i.. Birkaç gün önce gazete de okudum ve çok güldüm. Apo'nun en büyük emeli Ankara'nın Sakarya meyhanelerinde rakı içerek Galatasaray maçı izlemekmiş. Bebek öldürmeden önce de böyle bir program yapıyor muydu acaba? Dur şunları da bir öldürelim sonra maç var.. Galatasayarlı değilim ama Galatasaray utanır senin gibi taraftardan apo. Tuttuğun takım da Türk Takımı çünkü. Yazık size.. Hayalleriniz bile toprağına, canına kastettiğiniz ülkenin toprakları üzerinde, tuttugunu sandığın takımda öyle.  Üstelik bu ülkede ayrım yoktu, Ama maalesef siz geldiniz ve bu ayrımı başlattınız.. Ankara bu dileğini duysa, kaçacak yer arardı, Diyarbakır'ın dili olsa seni reddederdi öcalan.. Yoksa “sayın mı” demeliydim? Maalesef o kadar mezhebi geniş değilim. Seni sempatik göstermeye çalışan bir kısım medyanın da bu hıyanete ortak olması üzüyor beni.

Terörist cenazeleri geldiğinde hepimiz şahit olduk oradaki kalabalığa. Binlerce insan Diyarbakır'da cenazelere katılmış. Törene katılanların ellerinde yine pankartlar. Hrant Dink'ten etkilendiler herhalde.. Hepsi Sakineymiş, Fidanmış, Leylaymış.. Türk topraklarında, Türk kimliğiyle, Türk isimleriyle defnedilen vatan hainlerine çokta diyecek bir şey yok aslında. Diyarbakır yine bizim Diyarbakır'ımız.. Oradaki bölücülerde bu milletin sırtında ki kambur, hepsi bu..

Böyle her ölümle, ermeni, rus, sakine, apo olanlara da tek sözüm var...

Kimlik sıkıntısı yaşıyorsanız bir psikaytriste görünün. Verdiğiniz her kuruşa değecektir.

Bu arada Mardin'de bir polisimiz daha teröristlerce şehit edildi. Umrumuzda mı bilmiyorum. Yazdım öylesine işte, benim içim acıdı... Adı Cengiz Engizek. Mesleğine henüz 3.5 yıl önce başlamış taptaze bir polis memuru.. 1.5 yaşında bir çocuk babası.

Yattığı yer nur olsun..