Onlara her gün festival!

Son dönemlerde severek takip edilen yeni bir oluşum Başka Sinema. Kasım 2013’de başladı, 2015 itibariyle gösterimleri 6 şehir ve 16 sinema salonuna çıktı. “Bize her gün festival” mottosuyla festivallerde yer alan yerli-yabancı bağımsız filmlere ağırlık veriyorlar.

Gerek yurtiçi gerek yurtdışındaki festival filmlerinin büyük çoğunluğu ülkemizde gösterime giremiyor. Bu tarz filmlerin vizyonda kaybolmaması, ticari kaygıların kurbanı olmaması açısından çok sevindirici. Her film en az bir ay gösterimde kalıyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Mardin’de sinema salonları var.

Kesintisiz bir sinema deneyimi sunan Başka Sinema salonlarında alıştığımız antraktlar yok. Yurtdışında pek rastlanmayan film aralarını onlar da kullanmıyor. Mısır, su ve diğer ihtiyaçlarınızı önceden giderip, filme daha fazla odaklanıyor ve keyifle izliyorsunuz.

screenshot_14-002.jpgAyrıca, sürpriz film geceleri, kısa filmler, belgeseller, film ekibiyle sohbetler, etkinlikler düzenleniyor.

Başka Sinema kapsamında gösterilen filmlerin DVD’lerini ‘Başka Sinema Seçkisi’ adı altında dağıtımı da başlamış.

Türkiye’de bir ilke de imza atmışlar. SineBebe!

SineBebe, yani annelerin bebekleriyle gidebildikleri sinema salonları. 12 aylığa kadar olan bebekleri alıyorlar. Pusette bebeğinizle gidiyorsunuz. Siz rahatça filminizi izlerken, bebeğiniz de istediği gibi uyuyor, ağlıyor, oynuyor, her şey serbest!

Daha detaylı bilgi için www.baskasinema.com