Onların, hep bir bahaneleri var

Herşeyden mutsuzluk yaratma becerisine sahip Bayanlar, bu yazım sizlere.

 

Suya, sabuna, sebep bulan kadınlar, benim kapsama alanım dışında kalıyor.

Bende Kadınım elbet, ama aklım, hafzalam  almıyor. Ahh birde, mevzuyu sakız gibi uzatmaları yok mu. Bu tipler, olayı dallandırıp, budaklandırmak konusunda, Master yapmışlardır.

 

Onların, hep bir bahaneleri vardır.

Sürekli, olay yaratmaya yer ararlar. Hiç şüpheniz olmasın, bulurlar da.

 

Kırk yılda bir, mutlu oldukları görülmüştür. Şüphe, güvensizlik, olumsuzluk, agresiflik, başucu kitaplarıdır. Ah, bir de pesimistlik.

 

Sorum siz mutsuzluk çıkaran Hatunlara.

Üç günlük dünyada, değer mi bu yaptıklarınıza. Elvanca değmez diyorum.

Hımm, cidden değecekse, hiç durmayın sil baştan başlayın. Yoksa, o gül canınıza yazık.

*   *   *

 

Dün, Sevgilim Muko bize bir Pazar akşamüstü keyfi yaşattı, resmen kulaklarımızın pası silindi. Öğleden sonra, bir baktım, bizim ki kulaklıkları takmış, çıtı çıkmıyor. Meğer, gizli - gizli seksenlerden oluşan yabancı şarkı listesi hazırlıyormuş. Sonrasındaysa, tek tek hepsini keyifle dinledik. Özlemişiz, o yılların şarkılarını.

 

*   *   *

Günlerdir uyarıyorlardı, kar geliyor, kar geliyor diye. İşte geldi, masal gibi bir sabaha gözümüzü açtık. Her yer bembeyaz, ağaçlar düşler ülkesinin ağaçlarına benziyor. Bende bizim Shela kız (sekiz yaşında bir Golden Retriever) gibi, kuruldum cam kenarında ki koltuğuma, kaptım kahvemi, yere düşen beyaz tanelerin tadını çıkartıyorum.

*   *   *

Sevgili Evren, bu hafta; sağlık - sıhhat - huzur - bereket - şans bizimle olsun. Mutluluk şarkıları söyleyelim, sevinç naraları atalım herbirimiz.

 

Çarşambaya kadar hoş kalın, hoşça kalın.